Ilmunud raamatud

Ajaleht Raamat nr 19

Alfred Rosenberg. Hitleri peaideoloog


Ernst Piper


tõlkinud Toomas Huik


kujundanud Heino Prunsvelt


424 lk


kõva köide


 


Käesolev raamat on esimene põhjalik elulugu Alfred Rosenbergist, Tallinnas sündinud ja koolis käinud mehest, Hitleri lähedasest kaaskondlasest, kes 1946 Nürnbergi protsessil süüdi mõisteti ja üles poodi. Alfred Rosenbergi kohta on öeldud, et tema traagika seisnes selles, et ta tõepoolest uskus natsi-ideoloogiat. Kui teised juhtivad natsid pidasid rahvamassidele avalikke ässituskõnesid, siis Rosenbergi tribüün oli kirjutuslaud. Rosenberg oli Hitleri tähtis ideoloog, kelle kirjutisi sageli tsiteeriti ja kasutati oma poliitika õigustamiseks. Suur osa natsi-ideoloogia kurikuulsamatest teesidest, mis puudutavad juutide hävitamist, sakslaste eluruumi laiendamist ja rassiteooriat, põhinevad Rosenbergi kirjutistel. Raamat käsitleb värvikalt kogu Rosenbergi elu.


 


 


1945. Ühe aasta elulugu


Theo Sommer


tõlkinud Tiina Aro


kujundanud Piret Niinepuu-Kiik


245 lk


kõva köide


 


1945 oli pöördeline aasta. Maailmasõda lõppes ja hakkas välja kujunema sõjajärgne ilmakorraldus. Tolle saatusliku aasta sündmused jätsid jälje tervele põlvkonnale. Selles raamatus on need sündmused taaselustatud. Theo Sommer kirjeldab sõja leegitsevat põrgut, hävituslaagreid, miljonite sunnitööliste, pagendatute ja sõjavangide saatust, lahkab denatsifitseerimist ja liitlaste poliitikat ning jõuab lõpuks ka suure aatomiseeneni Hiroshima kohal. Kaasaegsete tunnistustele tuginedes toob Theo Sommer lugeja silme ette ka inimeste argielu. Ta näitab, kuidas pärast ajastu õudusi – Auschwitz, Coventry, Dresden, Hiroshima oli siiski võimalik pöörduda tagasi normaalse elu juurde.


Theo Sommer (sünd 1930) on filosoofiadoktor, ajakirjanik ja kirjanik. Alates 1958. aastast on ta olnud Saksa mõjuka nädalalehe Die Zeit poliitikatoimetaja, peatoimetaja, väljaandja ja eritoimetaja.


 


 


Eesti taluhäärberid II


koostanud Heiki Pärdi


sarja kujundanud Andres Tali


264 lk


kõva köide


 


On väidetud, et kõige paremini peegeldab elulaadi ja mõtteviisi muutumist elamu areng. Seega ei ole juhus, et siis, kui eesti talupered vabanesid mõisa sõltuvusest, ilmusid meie külapilti vanade suitsuste rehemajade asemel hoopis teistsugused taluelamud, mida sageli peetakse hoopis mõisahooneiks.


“Eesti taluhäärberid II” on järg 2005. aastal ilmunud raamatule “Eesti taluhäärberid”.


Album sisaldab üle 240 foto vanematest ja uuematest aegadest, tutvustused on lisaks eesti keelele ka saksa ja inglise keeles.


 


Anili vaim


Michael Ondaatje


tõlkinud Ehte Puhang


kujundanud Kristjan Mändmaa


sari “Punane raamat”


320 lk


kõva köide


 


20. sajandi lõpus algab Sri Lankal kodusõda, mille keerisesse satub noor naine, kohtuantropoloog Anil Tissera, kes on selles saareriigis sündinud, aga elanud ja hariduse saanud Läänes. Koostöös kohalike ametnikega tuleb tal uurida Sri Lankat kuristikku kiskuvate organiseeritud tapatalgute allikaid. See on lugu armastusest, perekonnast, identiteedist, tundmatust vaenlasest ning varjatud mineviku juurde viivate uste otsimisest ja avamisest.


 


Hõbeingel


Ketlin Priilinn


kujundanud Irina Tammis


208 lk


kõva köide


 

Marie ei saa oma elu üle tegelikult eriti kurta. Väike maja Tallinna äärelinnas, kaks last, tore mees ja hea töökoht paneks kadestama mõnegi. Ent abikaasa Artur käib tööl Soomes ning on seetõttu kodus vaid nädalalõppudel. Kui ühel korral ka see käik vahele kipub jääma, satub naine masendusse ja teeb rumaluse, mis räsib ta peret hoopis kõvemini, kui ta arvata oskab.

Minu ostukorv