Suvel ilmunud raamatuid

Ajaleht Raamat nr 8

Kuninganna Anni lood
Marju Õunpuu
Joonistanud Kadri Ilves
88 lk
sari „Minu esimene raamat”
Kuninganna Annil on tähtis amet. Tema tööpäev näeb välja selline: hommikul läheb ta troonile ja õhtul tuleb troonilt ära. Vahepeal käib ta söömas ja kempsus.
Annil on väike kuningriik. Tal on 125 alamat, need elavad ta peas. Mõnikord teevad nad kõik korraga lärmi. Siis karjub kuninganna: „Vait!“ ja kõik on vait, sest kuninganna sõna on seaduseks. Teinekord küsivad alamad temalt nõu. Selle peale ütleb kuninganna: „Minu asi pole mõelda, vaid valitseda.” Siis on alamad jälle vait.



Ville
Kätlin Vainola
Joonistanud Kaspar Jancis
200 lk
sari „Minu esimene raamat”
Ville elab koos vanaemaga. Aga ta ei ole selle üle üldse kurb. Ville käib koos vanaemaga kaubakeskuse osturallil, teeb Janariga telefonipulli, sööb ennast sünnipäeval kartulikrõpsuks, õpetab koera rääkima ja võtab ette palju muud põnevat.



Paksude naiste klubi
Hilary Gardener, Andrea Bettridge, Sarah Groves, Annette Jones, Lyndsey Lawrence
Tõlkinud Helen Urbanik
196 lk
Raamatu peategelased ja autorid kohtusid perekooli tundides ning said headeks sõpradeks. Selles raamatus on nende ühised kogemused esmakordsest rasedusest. Midagi pole välja jäetud, seega peab valmis olema nende emotsioonideks, hormoonideks ja kehamuutusteks – vahel naljakateks, vahel kohutavateks.
Kuidas tulid nad toime rasedusarmide, paisuvate rindade, hiigelkõhtude ja esiletükkivate nabadega? Millal hakkasid nad end esimest korda emana tundma?


Eduka suhte 100 lihtsat saladust
David Niven
240 lk
Me kõik tahame, et kõik meie suhted oleksid õnnelikud. Mida lähedasem suhe, seda suuremast õnnest unistame. Ja kuigi paljud teadlased on suure osa oma elust pühendanud suhete uurimisele, on tulemused raskesti kättesaadavad, sest need ilmuvad keerulises terminoloogias väljaannetes, mida loevad ainult teised teadlased. Mis jääb lihtinimesel üle? Küsida nõu sõpradelt…
“Sõber annab nõu enda kogemuselt tuginedes, soovitus “töötab” ainult tema suhtes,” hoiatab filosoofiadoktor, psühholoog ja sotsiaalteadlane David Niven, kes avaldab teadlaste uuringutele toetudes 100 lihtsas keeles lihtsat nõuannet, kuidas oma suhet parandada.


Mälumäng
3000 küsimust
Tuomo Kaminen, Ari Wirén, Tauno Vahter
Tõlkinud Annus Raud
360 lk
Selles raamatus on umbes 3000 mälumänguküsimust kõikvõimalikel teemadel. Küsimused on jagatud teemade ja raskusastmete järgi. Harjutamiseks sobivad vihjetega ning kahe ja kolme erineva vastusevariandiga küsimused. Suurem osa kogumiku küsimustest on ajaloo, geograafia, kultuuri, spordi ja teiste klassikaliste teemade kohta. Kuid peale nende on ka põnevaid ja värskeid küsimusi elustiili, uuema filmikunsti ja viimaste aastate uudiste kohta. Eraldi küsimusi on ka lastele.
Raamatust leiate ka ülevaate Eesti mälumängu ajaloost viimase 30 aasta jooksul. Lisatud on kõigi tähtsamate võistluste medalitabelid.



Meie
Jevgeni Zamjatin
Vene keelest tõlkinud Maiga Varik
224 lk
sari „Punane raamat”
Raamatu tegevus toimub totalitaarses tulevikuühiskonnas, mille nimi on Ühtne Riik. Kõrgeim juht Heategija pakub alamatele turvatunnet ja materiaalseid hüvesid, aga mitte vabadust. “Meie” peategelane on D-503, matemaatik ja insener, kellel teiste kodanike kombel on nime asemel ainult number.
Jevgeni Zamjatini (1884–1937) ainus romaan “Meie” on üks maailmakirjanduse kuulsamaid antiutoopiaid, mis oli eeskujuks ka George Orwelli raamatule “1984”. Jevgeni Zamjatin sai loa Nõukogude Liidust lahkuda 1931. aastal ja elas surmani vaesuses Pariisis.



Eesti sillad
Mairo Rääsk
208 lk
Mairo Rääski koostatud ja ajalooliste fotodega (vanim on aastast 1880) illustreeritud raamatus tutvustatud 190 sillast on enamik tänaseks hävinud.
Suurima hävitustöö tegi 1941. aasta suvel Eestisse jõudnud Teine maailmasõda: kahel sõdinud vaenupoolel õnnestus kordamööda taganedes purustada 360 silda, millest enamik kuulusid Eesti suurimate ja tähtsaimate hulka, paljud õhkulastud sillad olid silmapaistva arhitektuuriga ning kõigest kolm-neli aastat vanad.
Seda enam peaksime mõtlema nende väheste säilinud sildade hoidmisele ja kaitsmisele. Eesti sillaajalool on Eesti rahva ajalooga rohkem ühist kui esmapilgul näib.


Veemeetodimees
John Irving
Tõlkinud Tiina Randus ja Ursula Erik
448 lk
Sari „Punane raamat”


Fred Trumper on hilistes kahekümnendates „igavene üliõpilane”. Kuid see ei tee teda millegi poolest eriliseks, nagu ka tema probleemid suhete pidamise ja aususega. Haruldane on hoopis tema uroloogiline vaevus, mille leevendamiseks pakub arst kolm varianti: loobumine seksist ja alkoholist, valulik operatsioon kuseteede laiendamiseks või veemeetod, mis tähendab suure koguse vee tarbimist enne ja pärast suguakti. Trumper valib viimase ja tema kentsakavõitu meenutustest romaan koosnebki.


 

Minu ostukorv