Ilmumas

 

 

 

Dmitri Gluhhovski

SÕNUM

 

Seni ulmeromaane kirjutanud Dmitri Gluhhovski “Sõnum” on kaasaja Moskvas toimub põnevik. Peategelane Ilja on tudeng, kes sattub valesüüdistuse alusel vanglasse. Vabanedes saab  eesmärgiks kättemaks, kuid tema kätte sattunud telefon võib muuta kogu elu.

 

Richard Thaler, Cass Sunstein

NÜGIMINE: viis toetada valikuid, mis viivad tervise, jõukuse ja õnneni

 

Selles algselt juba kümne aasta eest ilmunud ja praeguseks klassikaks muutunud aimeraamatus tutvustavad autorid psühholoogiliste otsustusprotsesside mudelite erinevust ning seoseid majandusliku mõtlemisega. Muuhulgas käsitletakse hariduse, abielu, rahaga ümberkäimise ja riigi majandusega seotud küsimusi.

Richard Thaler pälvis 2017. aastal Nobeli majanduspreemia. Cass Sunstein on Harvardi Ülikooli professor.

 

 

James Dashner

PALAVIKU KOOD

 

See on viies raamat “Labürindijooksja” sarjast.

Kord oli maailma lõpp. Metsad põlesid, järved ja jõed kuivasid, ookeanid tõusid üle kallaste. Siis saabus põud ja üle maakera levis palavik. Perekonnad surid, vägivald vohas ja inimene tappis inimest.

Seejärel ilmus MOOLOK, kes otsis vastust. Lõpuks leidsid nad täiusliku poisi. Poisi nimi oli Thomas, ja Thomas ehitas labürindi. Nüüd on maailm täis saladusi. Valesid. Liitusid, mida ajalugu poleks eales osanud ette näha.

See on lugu Thomasest ja sellest, kuidas ta ehitas labürindi, mida vaid tema ise mõistis lõhkuda. Kõik saab selgeks.

Narine Abgarjan

MANJUNJA

 

„Manjunja“ on helge, päikesest ja lõunamaa turulõhnadest küllastunud, armas ja naljakas lugu lapsepõlvest, kahest plikatirtsust-sõbrannast – Manjunjast ja Narinest, hirmsast ja lahkest Nännist, Manjunja vanaemast, ja nende persetäiest sugulastest, kes pidevalt satuvad kõige totramatesse olukordadesse. See on raamat just sellisest soojast järveäärsest lõbusaid seiklusi tulvil lapsepõlvest, mis teeb inimese kogu eluks õnnelikuks.

Armeenia kirjaniku Narine Abgarjani raamatutest on eesti keeles varem ilmunud “Taevast kukkus kolm õuna”.

Melba Escobar

ILU KODU

 

Karen töötab ühes Bogotá nooblis ilusalongis. Kuid see ei ole raamat kehahooldusest ja kosmeetikast – kõik see kirju klientide plejaad pihib oma elust, hämmastavaid ja verdtarretavaid lugusid ning lõpuks sattub Karen ise lootusetuna näiva loo keeristesse.

“Ilu kodu” on Kolumbia kirjaniku Melba Escobari menuraamat, romaan ja põnevik, mida loetakse praegu üle maailma.

Tiina Tamman

PÄRANDUS

Eestis sündinud, nüüd Londoni lähistel elava ajakirjaniku ja kirjaniku Tiina Tammani romaani tegevus algab 1939. aastal Türil, kus elatakse aktiivset äri- ja seltsielu, minnakse paari, saadakse lapsi ning lavastatakse isegi Kálmáni „Tsirkusprintsessi“.

Lugu jätkub 1990ndatel Londonis, kus Inglismaal sündinud Monica jaoks loob möödunuga sideme Madis Uljas alias Matthew Williams, kelle suhete ämblikuvõrku Monical klaarida tuleb.

 

Jürgen Tautz, Dietrich Steen

MEEVABRIK

Miks mesilasepoisid peavad surema, kui on armastanud? Miks on noor mesilasema nii ohjeldamatult lõbujanuline? See raamat annab vastuse. See jutustab elust mesilasperes ning kutsub sind ekskursioonile meevabrikusse, mida mesilaspere majandab. Seal on terve maailm, täis omapäraseid tüüpe, nutikaid lahendusi ning vapustavat korrapära.

Isegi kui tundub, nagu valitseks mesilaste hulgas üldiselt vaid anarhia ja kaos, on neil tegelikult oma plaan. Seda viivad nad ellu imelise tarkuse, köitvate võimete ning muljetavaldava tiimitööga.

Ene Sepp

TAEVA TÜHJAD TRIBÜÜNID

Noorteromaani „Taeva tühjad tribüünid“ peategelane, 14-aastane Merita saab harukordse võimaluse: minna tagasi minevikku ja seda muuta. Kui ta parandab tehtud vead, siis saab ta astuda rongile, mis viib edasi …

… aga võib-olla hoopis tagasi?

 

„Taeva tühjad tribüünid“ võitis Eesti Lastekirjanduse Keskuse ja kirjastuse Tänapäev korraldatud 10. noorteromaanide võistlusel 2. koha.

Anonüümne autor

SALAJANE DJ

See siin on dokumentaallugu DJ-de elust, mille on kirjutanud inimene, kes tõesti teab, mis puldi taga toimub. Inimene, kes on ise sellesama puldi taga hullutanud kümneid tuhandeid. Jah, ta on tuntud. Jah, ta on avameelne. Ja just sellepärast ei taha ta oma nime avaldada.

Tantsuskeene on püsinud juba kolmkümmend aastat, kuid need, kes on sellest eluga välja tulnud, on kogemuste jagamisega kitsid olnud. See on nii tohutu. See on noorteliikumine, millest ei jäeta kedagi välja. Ja see kestab täie auruga ikka veel, kasvab aina suuremaks ega ilmuta mingeid hääbumise märke.

Colin Dexter

MÕRV KÕRVALHOONE NUMBRIS 3

Seitsmes juhtum inspektor Morse´i sarjas. Pärast meeleolukat aastavahetuspidu Haworthi hotellis ei anna üks külaline ennast enam hommikul näole – loomulikult leitakse ta surnult oma numbritoast.

 

Frans de Waal

KAS OLEME KÜLLALT NUTIKAD MÕISTMAKS, KUI NUTIKAD ON LOOMAD?

Hollandi primatoloog Frans de Waal on üks maailma tuntumaid loodusteadlasi. Selles laialt kiidetud ja auhinnatud raamatus käsitleb de Waal loomade teadvust – ronkade, delfiinide, papagoide, ahvide ja muude loomade näitel saame teada palju uut nende oskuste ja käitumise kohta.

 

Boriss Akunin

EI JÄTA HÜVASTI

“Ei jäta hüvasti” on raamat Erast Fandorini sarjas – ning ühtlasi kogu sarja viimane raamat, mis otsad kokku tõmbab.

 

Jenn Granneman

INTROVERTIDE SALAJANE ELU

See populaarpsühholoogia raamat keskendub vaiksematele meie seas – introvertidele, nende harjumustele ja käitumisele ning kõigile, kes neid paremini mõista soovivad.

 

Kamin Mohammadi

BELLA FIGURA: kuidas elada, armastada ja süüa Itaalia moodi

Humoorikas elustiiliraamatus jälgitakse itaalia elustiili erinevaid külgi, nii prkatilisemaid kui naljakamaid.

 

David Walliams

MILJARDÄRIST POISS

Joe Spud on kõige rikkam väike poiss, kelle isa ajas varanduse kokku uudse vetsupaberiga. Aga Joel ei ole ühtegi sõpra – kuni …

 

Andres Oja

TRAMMIGA MOSKVASSE JA TAGASI

Muusiku ja saatejuhi Andres Oja uues raamatus räägitakse peamiselt nõukogude-aegsetest kontsertreisidest erinevate ansamblitega. Enamik neist reisidest toimusid Nõukogude Liidu avarustes, sageli täiesti uskumatutes kohtades ja jaburate lugude saatel.

 

Jonathan Miles

PETERBURI AJALUGU

Selles mahukas raamatus võetakse kokku Peterburi linna 300-aastane suursugune, pöördeid täis ning sageli ka traagiline ajalugu.

 

Lucy Worsley

JANE AUSTENI ELULUGU

Hinnatud ajaloolase, kuraatori ja saatejuhi Lucy Worsley raamat annab portree Jane Austeni elust ja tema ajastust.

 

A. Arjev, J. Skulskaja, A. Genis

DOVLATOV JA TEMA KOLM LINNA

See eesti keeles esmatrüki saav raamat järgib Sergei Dovlatovi elu läbi tema kolme oluliseima linna – Leningradi (Peterburi), Tallnna ning New Yorgi. Iga linna kohta käiva osa on kirjutanud just seal Dovlatoviga kokku puutunud autor.

 

Lina Gaines, Carol Wilmette

30 PÄEVA JOOGAPROGRAMM

Rohkete joonistega praktiline käsiraamat erinevate joogaharjutuste sooritamiseks.

 

Niina Laitinen

VILLASTE SOKKIDE AASTA

Ülimalt populaarseks saanud soome staarkuduja Niina Laitise raamatus on 20 erinevat kudumisõpetusega varustatud sokikavandit vastavalt eri aastaaegadele.