Ilmumas

Riikka Pelo

MEIE IGAPÄEVANE ELU

Sari „Punane raamat“

 

“Meie igapäevase elu” keskmes on üks märkimisväärsemaid vene luuletajaid, Marina Tsvetajeva, ja tema tütar Alja. See on hingekriipiv portree perest, mille hävitas Stalini terror. Kirglik ja kummaliselt lummav lugu inimlikkusest, armastusest ja kirjutamise vältimatusest.

 

Romaan võitis 2013. aastal Soome tähtsaima, Finlandia kirjandusauhinna.

 

Riikka Pelo (snd 1972) on kirjanik ja stsenarist. Tema 2006. aastal ilmunud esikromaan “Taevakandja” (“Taivaankantaja”) sai väga palju positiivset vastukaja ning võitis Tiiliskivi-auhinna.

 

Melanie Fennell

VÕIT MADALA ENESEHINNANGU ÜLE

 

Populaarse kognitiiv-käitumisteraapia raamatu teine, ümbertöötatud trükk. Melanie Fennell on üks maailma tuntumaid KKT (kognitiiv-käitumisteraapia) teoreetikuid. “Võit madala enesehinnangu üle” on mitmetes riikides soovituslik lugemine nii patsientide, terapeutide kui tudengite seas.

 

 

 

Jelizavera Aleksandrova-Zorina

VÄIKE INIMENE

See on armutu pilguheit korruptsioonist läbinäritud Venemaa äärealade ellu. Raamat räägib indiviidi ja kuritegeliku süsteemi vahelisest konfliktist – süsteemi ohvrist, lihtsast insenerist, kes peab ebaõigluse eest asotsiaalide ja saamide sekka põgenema, kuid kellest kujuneb ühiskonna äärealadel tõeline kättemaksja. Teose tegevustik leiab aset Koola poolsaarel, põhjapolaarjoone taga asuvas väikelinnas, mis meenutab kangesti Aleksandrova-Zorina enda lapsepõlveolustikku.

Publitsistina ja blogijana on Aleksandrova-Zorina tuntud kui Putini režiimi kriitik. Ta on muuhulgas loetlenud ühes Gazeta.ru artiklis üles viisteist Venemaa administratsiooni propagandanippi, alustades maailma mustvalgest jaotamisest „meiks“ ja „nendeks“ ning lõpetades otseste vandenõuteooriatega.

 – Jan Kaus

 

Jelizaveta Aleksandrova-Zorina (1984) on vene kirjanik ja publitsist. Tema debüütromaan „Маленький человек“ („Väike inimene“) pälvis 2012. aastal muuhulgas maineka NOS (Novaja Slovesnost) auhinna.

Ernie Kline

VALMISTUB ESIMENE MÄNGIJA

 

Kui sureb maailmakuulus ja pururikas ülemaailmse tasuta virtuaalreaalsuse OASIS looja James Halliday, läheb üle kogu maailma lahti tohutu kullapalavik – nimelt peitis nohikust geenius kogu oma varanduse kuskile sellesse reaalsusse. Miljonid inimesed tuhlavad üksteise võidu mööda sadu planeete ja kummalisi mänguilmasid, et „kuldmuna“ üles leida. Varanduse jahil on ka suurkorporatsioon IOI, kes ei kohku millegi eest tagasi, et vaid võistlus võita.

 

Wade Watts elab treilerivirnades, on Halliday ja OASISe fänn ja üks neist, kes on pühendanud oma elu muna saladuse lahendamisele. Kui ta avastab esimese vihje, muutub tema elu täielikult ning ta satub munajahi hullumeelsesse keerisesse, kus keegi pole see, kellena ta end näitab, ja kus kedagi ei või usaldada. Ja Wade teab – kui ta peaks kõigest hoolimata võitma, siis seisab tal ees veelgi suurem väljakutse – tagasipöördumine reaalsesse maailma, millest ta on kogu oma elu põgeneda püüdnud.

@keitivilms

Eesti esimene säutsukogumik koondab Keiti Vilmsi populaarseid kalambuure.

176 lk, ilmub mais.

Keiti Vilms on meie aja Aavik ehk Aaviku Avatar, õigemini vist Avatarlanna ehk Avatartar, kokku siis Aaviktar. Nagu Johannes Aavik ja Ilmar Laaban evib ta imepärast keeletunnetust.

(Toomas Hendrik Ilves)

Tuuli Tolmov

ARISTARKHOVI MEETOD

Aleksandr Aristarkhov, psühhiaater, tunneb et ta on teinud revolutsioonilise avastuse, kui ta leiab viisi unehalvatuse kontrollimiseks. Aleksandr sukeldub pea ees oma teadustöösse, tehes kõik, absoluutselt kõik, et see oleks laitmatu. Isegi, kui see nõuab inimkatseid. Isegi, kui see nõuab ohvreid.

 

Catherine Merridale

LENIN RONGIS

Tunnustatud briti ajaloolane Catherine Merridale vaatleb sajanditaguse Venemaa ja Euroopa segadust läbi Lenini rongisõidu Zürichist Peterburi.

 

 

Earl Stanley Gardner

SINISEKS LÖÖDUD SILMAGA BLONDIINI JUHTUM

Seni e. k. ilmumata Perry Masoni juhtum.

 

Polina Žerebtsova

SIPELGAS KLAASPURGIS

Vaade tšetšeenia sõdade perioodile läbi noore tüdruku päeviku. Karm, jahmatav ja liigutav lugemine.

 

KIRJAKUNST JA LOOMING:

Inspireerivaid nippe, tehnikaid ja ideid kirjakunsti vahenditidega kunstitööde loomiseks.

Warren Elsmore

KLOTSIDEST AUTOD JA VEOAUTOD

40 ideed, kuidas Lego-klotsidest valmistada erinevaid sõidukeid.

Warren Elsmore

KLOTSILOOMAD

40 ideed, kuidas Lego klotsidest valmistada erinevaid loomakujukesi.