Ilmumas

 

 

   
   
 

Marina Moskvina

MINU KOER ARMASTAB DŽÄSSI

Illustreerinud Ülo Pikkov

Uskumatud lood lastele ja täiskasvanutele.

Marina Moskvina raamatutest on eesti keeles varem ilmunud “Kuuromaan” ning lasteraamat “Mis juhtus krokodilliga?”. “Mina koer armastab džässi” kuulub viimase paarikümne aasta tuntuimate vene lasteraamatutet hulka, kus Moskvina jätkab enda stiili. Loo raamiks on ühe perekonna juhtumised, kuid sugugi mitte kõik pole tavaline…

 

Isabel Allende

JAAPANI ARMUKE

1939. aastal saadavad vanemad väikese Alma sõja jalust ära Ameerikasse onu ja tädi juurde. Seal sõbruneb Alma jaapanlasest aedniku poja Ichimei Fukudaga ning alguse saab terve eluaja kestev armulugu. Ent saatuse keerdkäigud on etteaimamatud ja alati ei lähe kõik nii nagu loodetud.

Isabel Allende üle põlvkondade ja kontinentide ulatuv lugu räägib identiteedist, üksildusest, lunastusest ja ettearvamatust saatusest, ent ennekõike sõpruse ja armastuse võitmatust jõust.

 

 

Helen Käit

FÖÖNIKSI VIIMANE LEND

Kolm erinevast rahvusest, erineva vanuse ning elusaatusega naist – eakas hispaanlanna, noor eestlanna ja plikaohtu sakslanna –, istuvad Barcelonas lennukile, et lennata Saksamaale. Saatuse tahtel kõrvuti istuma sattunud naised otsustavad lennuaja lõbusamaks muuta ning räägivad üksteisele lugusid oma elu olulisematest ning meeldejäävamatest seikadest, alates varasest lapsepõlvest kuni kõige värskemate juhtumisteni välja.

Paralleelselt jutustatud lugudega arenevad sündmused lennukis aga omasoodu, võttes ühel hetkel täiesti ootamatu pöörde ning liikudes seejärel kindlalt, ent vääramatult vältimatu lõpplahenduse suunas.

 

 

Heiki Pärdi

EESTLASE ARGIELU

 

Raamat räägib sellest, kuidas eestlased viimase 150 aastaga keskaegsetest talupoegadest moodsateks eurooplasteks on muutunud. Uus aeg ja moodne maailm panid meid kella järgi elama, õpetasid privaatsust ja muutsid individualistlikumaks. Mõnigi asi sai siin harjumuseks üpris hiljuti: sanitaartopograafide 1920. aastail tehtud uuringud kinnitasid, et üldiselt elati vanal viisil ega teatud muuhulgas suurt midagi uuest hügieenist. Nägu ja ihu pesti kord nädalas, nagu see oli olnud talurahvale omane mujalgi Euroopas. Oma elamist puhastati veelgi harvem. Isegi põgus pilguheit kinnitab, et 20. sajand on eestlaste elu ja olemist põhjalikult muutnud.

 

 

 

Marju Kõivupuu

LOOMAD EESTLASTE ELUS JA FOLKLOORIS

sari “Looduse lood”

Tuntud folklorist Marju Kõivupuu vaatleb raamatus erinevate loomade rolli eesti rahvakultuuris. Milliseid loomi on peetud heaks, halvaks, targaks või abistavaks? Mida muud on neile omastatud ja kuidas on see muutunud?

 

 

M. C. Beaton

AGATHA RAISIN JA KUMMITUSMAJA

Agatha Raisinil ning tema naabril Paul Chattertonil palutakse tulla uurima maja, kus kummitab – vähemasti on seal kuulda salapäraseid sosinaid ja samme, mis omanikku häirivad. Kuigi proua naabrid peavad seda kõike tähelepanuvajadusest tekkinud väljamõeldiseks, leitakse peagi majaomanik surnuna ja loomulikult kahtlastel asjaoludel.

 
 

Leo Ruickbie

VÕIMATU LOOMAAED

Sellest raamatust leiate asju, mis täitsid kunagi metsasid eluga ja muutsid ööd õudseteks ning panid vana-aja kaartidejoonistajad kirjutama: „Siin võib olla lohesid!”

“Võimatu loomaaed” on tähestiku järjekorras leksikon olenditest, keda pole kunagi olemas olnud. See on näkineidude ja ükssarvikute maailm, kes on nüüdseks pagendatud fantaasiamaailma, kuid kunagi usuti, et nad on päriselt olemas; see on kujutlusvõime maailm, mis mõjutab meid veel praegugi.

Raamat on illustreeritud.

 

 

Andris Orehovs

DEKORATIIVSED PÜSIKUD

Sellesse raamatusse on koondatud silmapaistva aedniku, Läti Ülikooli juhtivteaduri Andris Orehovsi elutöö dekoratiivsete püsikute praktilisest kasutamisest haljastuses. Teoses on esitatud 350 püsiku kirjeldused ja kasutussoovitused – mis sobivad hästi ka Eesti oludesse.

Autor vaatleb lillepeenraid ja haljasalasid kui väikeseid ökosüsteeme ning pöörab erilist tähelepanu püsikute bioloogilistele omadustele – paljunemise iseärasustele, laienemise kiirusele ning välimuse muutumisele hooaja jooksul. Selline ökoloogiline lähenemine haljastuse planeerimisel tähendab, et igale kasvukohale valitakse vastavad taimed, mis saavad seal hakkama vähese hooldusega ega nõua täiendavaid kulutusi.

Arkadi Ostrovski

VENEMAA LOOMINE

Autor vaatleb praeguse Venemaa kujunemist läbi viimase 30-40 aasta sündmuste. Eriline rõhk on meediaga seotud sündmustel, mis aitab mõista praeguse kajastuse ja väljakujunenud “alternatiivsete faktide” ajastut.

Peter Wohlleben

LOOMADE HINGEELU

sari “Looduse lood”.

Menuraamatu “Puude salapärane elu” autori uus raamat räägib loomade hingemaailmast, mis on märksa nüansirohkem, kui nii mõnigi inimene ehk oskab arvata.

 
   
   

Andrei Ivanov

BATÜSKAAF

“Batüskaaf” on romaani “Hanumani teekond Lollandile” eellugu, kus kirjeldatakse tegelaste Taani jõudmist.

 

 

Anton Tšehhov

HUMOORIKAD JUTUD

Kogumik sisaldab peamiselt noore Tšehhovi novelle ja lühemaid humoorikaid jutustusi, mis omal ajal ilmusid ajakirjanduses ja nii mõnegi lugeja hinnangul moodustavad näidendite kõrval tema kirjandusliku pärandi teravmeelseima osa.