Ilmumas

 

 Henrik Visnapuu

KIRG JA KODUMAA

Henrik Visnapuu luuletuste valikkogu. Koostaja ning järelsõna autor Vallo Kepp.

 

Albert Camus

VÕÕRAS

„Võõra” tegevus toimub autorile koduses Alžeerias. End juba pikka aega ühiskonnas võõrana tundev peategelane Meursault sooritab mõttetu mõrva, mille tagajärjed panevad ta elu ja maailma tähendust otsima. See on raamat moodsa inimese heitlikust, absurdi piiril kõikuvast teadvusest.

 „Võõrast”, mille esmakordsest avaldamisest möödus tänavu suvel 75 aastat, peetakse eksistentsialistliku kirjanduse üheks säravamaks teoseks, parimaks näiteks moodsast klassikast. Käesolev väljaanne on varustatud ka eelkõige kooliõpilastele mõeldud kommentaariumiga.

 

Albert Camus (1913–1960) oli Alžeerias sündinud prantsuse kirjanik ja filosoof, keda seostatakse enim absurdismi ja eksistentsialismiga. Aastal 1957 pälvis Camus Nobeli kirjanduspreemia.

Rodica Doehnert

SACHER

Raamatus jälgitakse Viini ühe kuulsaima hotelli ja kohviku omanike ja töötajate ajalugu. Saksamaal on valminud samanimeline populaarne teleseriaal, mida on nimetatud “Saksa Downton Abbey´ks”.

 

Keigo Higashino

PÜHENDUNUD KAHTLUSALUNE X

Psühholoogiline põnevik „Andunud kahtlusalune X“ üllatab ebatavalise värskuse ja ootamatu lähenemisega. Geniaalne, kuid endassetõmbunud matemaatik Ishigami, kes on armunud oma naaberkorteris elavasse lahutatud üksikemasse, on tahtmatult tunnistajaks naise vägivaldse eksmehe mõrvale. Armunud mees aitab kõhklematult peita mõrva jälgi – see on tema jaoks vaid võrrand, mille lahendamine tuleb politseile võimatuks teha.

Ootamatult aga selgub, et lugu uuriva detektiivi hea sõber on Ishigami ülikoolikaaslane, pea sama geniaalne füüsik Yukawa, kellele meeldib ühtlasi vahel mõrvajuhtumeid lahendada … Vaimsete võimete võitlus kahe endise andeka koolivenna vahel, kes on juurdluses eri pooltel, kuid siiski üksteist imetlevad, viib ootamatute tulemusteni kõigi jaoks.

 

Põnevusromaanide autor Keigo Higashino on viimastel aastatel maailmas enim tähelepanu äratanud Jaapani autor, kelle raamatud ilmuvad miljonilistes tiraažides paljudes riikides ning on jõudnud nii teleekraanile kui kinolinale.

 

Joël Dicker

TÕDE HARRY QUEBERTI JUHTUMIST

Šveitsi kirjaniku Joël Dickeri raamat on üks viimaste aastate suuremaid kirjandussensatsioone. Loomingulistes piinades Marcus Goldman üritab puhastada oma kunagise mentori Harry Queberti mainet, keda seostati noore tüdruku mõrvaga.

“Tõde Harry Queberti juhtumist” on ilmunud või ilmumas 37 keeles. See on müünud üle kahe miljoni eksemplari, kandideeris Goncourt´i preemiale ja edestas paljude riikide edetabelis ka Dan Browni teoseid.

 

A.J. Finn

NAINE AKNAL

Anna Fox elab tubast elu, ta vaatab palju vanu filme, tellib interneti kaudu poest toitu ja veini ning vaatleb igavusest läbi fotoaparaadi objektiivi naabrite elu. Tal on agorafoobia ja reeglina väljas ei käi. Ühel päeval jääb ta teiste elu piilumisega vahele ning tutvub vastasmajas elava naisega. Pisut hiljem näeb ta aga midagi sellist, millest käivitub tempokas ja mitmete ootamatute pööretega lugu, mis vaid alguses sarnaneb Hitchcocki “Tagaaknaga”.

“Naine aknal” on üks 2018. aasta oodatumaid raamatuid – selle tõlkeõigused müüdi juba enne ilmumist maailmarekordiliselt 38 keelde ning Fox valmistab ette filmi.

 

„„Naine aknal” on üks neist harvadest raamatutest, mida tõesti ei saa käest panna. Stiil on sujuv ja tähelepanuväärne. See, kuidas Finn oma täiesti originaalse loo film noirʼ kulisside taustal välja mängib, on nii nauditav kui ka kõhedusttekitav.”

― Stephen King

„Hämmastav. Põnev. Armas ja imepärane. Võiksin siia põimida veel ülivõrdeid, aga ilmselt jõudis mõte juba kohale. Finn on loonud uue aastatuhande noir, tulvil hüpnotiseerivaid tegelaskujusid, rabavaid pöördeid ja kaunist stiili, ning minategelasega meeldiks mulle jagada pudelit Pinot’d. Võib-olla teistki pudelit – mul on talle palju küsimusi.”

― Gillian Flynn, põneviku “Kadunud” autor.

Dmitri Lipskerov

SELLEST JA LIBLIKATEST

Lugupeetud arhitekt Arseni Iratov, ilus, kuulus ja rikas 50. aastates mees teeb ühel hommikul ärgates hirmsa avastuse: tema riist on haihtunud. Kadunud kallisvara ilmub aga välja viletsas Vene külakeses 13-aastase Aliska ja tema joodikust vanaema juures, kasvab ja kosub ning sirgub imekauniks noormeheks, kelle Aliska Eugene’iks ristib. Juhtunust ajendatud sündmused hakkavad muutma maailma. Intrigeerivas, üheaegselt naturalistlikus ja sürreaalses uue Vene kirjanduse üheks suunanäitajaks nimetatud romaanis talutatakse lugejat otsekui läbi Minotauruse labürindi apokalüptilise finaalini, kus igal käänakul varitsevad vihjed Gogolile, Bulgakovile jpt.

 

Dmitri Lipskerov (snd 1964) hakkas kirjutama näidendeid pärast Moskva Štšukini-nimelise teatrikooli lõpetamist (neid on lavastanud nt Oleg Tabakov ja Mark Zahharov). Tema esimene romaan ilmus 1996. aastal ajakirjas Novõi Mir. Nüüdseks on temalt ilmunud viisteist raamatut, nii jutustusi kui romaane.

 

 

John Farndon

SUUR LOOMARAAMAT LASTELE

Selles lasteentsüklopeedias vaadeldakse erinevaid loomade elupaiku, seletatakse loomade ja keskkonna vahelisi suhteid ja tutvustatakse umbes 1000 loomaliiki. Värvilised illustratsioonid ja kaunis kujundus prantsuse köites.

 

 

Jennifer Ackerman

LINDUDE TARKUS

Auhinnatud teadus- ja loodusajakirjanik Jennifer Ackerman on kogunud kokku imelisi lugusid erinevate eksootiliste ja ka vähem eksootiliste linnuliikide kohta üle maailma. Ilmub sarjas “Looduse lood”.

 

 

Michael Mosley

NUTIKA SOOLESTIKU DIEET

Nutika soolestiku dieet ei ole seotud kalorite ega piirangutega, vaid puudutab toitumise ja eluviisi muutmist, sest paljusid kõhuhädasid õnnestub paremini ravida just toitumist muutes, mitte arstirohtudega.

 

Raamat annab ülevaate soolestikust: mida soolestik teeb ja mis juhtub siis, kui asi viltu läheb. Inimese soolestik on keeruline, põnev ja targalt toimiv süsteem. Lisaks sellele, et soolestik muudab toidu energiaks, kannab see hoolt immuunsüsteemi eest ja toodab rohkem kui paari tosinat erinevat hormooni, mis mõjutavad kõike alates isust kuni tujuni.

Samuti vaadeldakse mitmete soolestiku hädade uuemaid ravivõtteid, alates gluteenitalumatusest kuni ärritatud soole sündroomini.

 

Kui teie hoolitsete kõikide sõbralike mikroobide eest oma soolestikus, hoolitsevad nemad ka teie eest.

 

Flake

KLAHVKAMEES

Rammsteini klahvkamees Flake kirjeldab hoogsas raamatus oma elulugu ja muusikuks sirgumist.

 

René Goscinny

VÄIKESE NICOLAS´VAHETUNNID

Väikese Nicolas´ humoorikate kooliseikluste teine osa.

 

Stefan Torsell

PARVLAEV ESTONIA: ROOTSI RIIGI HUKK

Reisiparvlaev Estonia väljus Tallinna sadamast 27. septembril 1994, pardal 989 inimest. Peatekil asus sõjaline veos, mis pidi läbi Rootsi minema teise riiki. Sõjalisi veoseid veavad paljud kaubalaevad. Kuid Estonia oli reisilaev ja see suunas kogu vastutuse otse valitsusele.

Samal ööl alustati projekti, et peita nii laeva vrakk kui ka tõde. See ei õnnestunud. Tõde Estonia kohta on kirjas selles raamatus.

 

Stefan Torssell läks merele juba 15-aastaselt. Tal on akadeemiline mereharidus ja laevakapteni haridus. Rootsi laevandusameti büroojuhatajana puutus ta kokku paljude hukkunute sugulastega, kes jutustasid oma loo. Seejärel algas aastaid kestnud uurimistöö.

Selles raamatus kirjeldatakse iseäralikku laevahukku ja seda, kuidas 852 inimese surm kinni mätsiti. Estonia hukku ei ole mitte kunagi juriidiliselt analüüsitud.

 

 

 

Jan Weiler

PUBEKAS

Saksamaal populaarseks saanud raamat humoorikatest tähelepanekutest teismeliseks saamise kohta lapsevanema vaatenurgast. Jan Weiler on ajakirjanik.

 

Helen Käit

KUMMITUSMAJA

Kaksikud Mia ja Lia kolivad koos vanematega linnast maale elama. Uus koht, uus kool, uued sõbrad – ning vana maja, kus hakkavad sündima kummalised lood.

Illustreerinud Sirly Oder.

 

HENRIKU LIIVIMAA KROONIKA