Ilmumas

 

 

 

Malle Salupere

LYDIA KOIDULA ELULUGU

Olev Remsu

VÄIKELINNA BAABAD

 

Noor abielupaar Piiterist saab pärast tehnikumi lõpetamist suunamise Tallinna. Instruktaažil on neid hoiatatud, et tolles linnas on rahvavõim püsinud õige üürikest aega ja leidub vaenulikku elementi, kes sõdis Punaarmee vastu. Nemad, kommunistlikud noored, on sinna suunatud kui Nõukogude korra eest võitlejad. Elu, mida Ljuba-tädi siiani teadnud on, on olnud ellujäämiskursus tules, vees ja Teises maailmasõjas, oma rahvuse ja mineviku salgamine, valetamine ja varjamine. Aga Ljuba-tädil on midagi, mida teistel pole või mida nood kasutada ei oska. Ja seda jagab ta nutikalt: Ljuba-tädi on elav tõestus, et anekdoodid blondiinide juhmusest on puhas belletristika.

Cormac O´Brien

USA PRESIDENTIDE SALAELU

Kummalised lood ja jahmatavad killukesed Valgest Majast

 

Mõrv, abielurikkumine, hasartmängud, ufod ja… Valge Maja? „Ameerika presidentide salaelu“ pakub jahmatavaid ja tsenseerimata pilte sellest, millega tegelevad Ameerika riigijuhid kulisside taga. Kas oskasite näiteks aimata, et George Washington kulutas tervelt seitse protsenti oma palgast alkoholile? Või et John Quincy Adams armastas Potomaci jões paljalt ujumas käia, Gerald Ford oli kunagi ajakirja Cosmopolitan kaanemodell ja Jimmy Carter on avalikult kuulutanud, et nägi Georgias ufot?

 

Ja veel palju muud! Nendest asjadest ajalootunnis ja politoloogias küll ei räägita…

Piret Raud

SANNA JA SALAKÜTID

 

Elevanditüdruk Sanna elab suures tolmuses Aafrika linnas ja põeb kooliväsimust. Sanna vanemad otsustavad saata tütre vanaema juurde maale kosuma. Teel vanaema poole elab Sanna läbi lausa ihukarvu püstiajavaid seiklusi ja kohtub mitmete õige kummaliste tüüpidega. Ta leiab endale hulga uusi sõpru, ent ka paar koletult kurja vaenlast, kelle õelad plaanid tuleb tingimata nurja ajada.

 

Paolo Cognetti

KAHEKSA MÄGE

Sari „Punane raamat“

 

Paolo Cognetti on üks Itaalia hinnatumaid kirjanikke, kelle romaan „Kaheksa mäge” pälvis 2017. aastal  Itaalia mainekaima kirjandusauhinna Premio Strega.

 

See on lummav ja täiskasvanulik lugu kahe väga erinevast keskkonnast pärineva poisi sõprusest, mis uurib kaljukindlaks kasvavaid sõprussuhteid meeste vahel, isa ja poja vahelist elukestvat sidet ja oma koha leidmist maailmas.

 

Pietro on üksik ja veidi tujukas linnapoiss, kelle vanemate suhted muutuvad aina jahedamaks ning keda ühendab veel vaid üks kirg: nad tutvusid, armusid ja isegi abiellusid mägedes. Selsamal mäel käib pere igal aastal puhkamas ja just seal tutvub Pietro kohaliku külapoisi Brunoga, kes on avatud, seiklushimuline ja lustlik, igas mõttes Pietro vastand. Ometi kasvab esimesest kohmakast kohtumisest välja aastakümneid kestev sõprus, mis paneb vastu nii mõnelegi võitmatule näivale katsumusele.

 

Helen Käit

KRISTIINE POISID TEGUTSEVAD

“Kristiine poised tegutsevad” viib lugejad Tallinna Kristiine linnaosa koolipoiste maailma. 12-13aastased Ingmar, Ragnar, Timo ja Henri on täitsa tavalised kutid, aga igal neist on oma kiiksud ja konksud, erinevad kodud ja arusaam elust – mis muidugi tähendab, et arusaamatusi ja probleeme juhtub raamatus ohtralt.

Kust jookseb lihtsa nalja ja pahanduse piir? Kas on õige süüdistada kedagi, kui selleks puuduvad tõendid? Kas kättemaks teeb õnnelikuks? Kas mõnitamine on vägivald? Lugu tõstatab kõik need probleemid ja leiab neile ka vastused.

Aare Olander

VALGA, TÕRVA JA OTEPÄÄ KADUNUD VAATED

„Kadunud vaadete“ sarja neljas raamat näitab pea 800 fotol kolme Valgamaa linna. Teose ülesehitus ja koostamispõhimõtted on sarnased varem sarjas ilmunud Tallinna, Tartu ja Viljandi raamatutele. Üle-eestilistest arhiividest ja muuseumidest pärit fotode juurest leiab täpsed allikaviited. Ülejäänud fotode juures on esitatud allika või autori nimi. Fotod on dateeritud nii täpselt kui võimalik, lähtudes nii konkreetse foto arhiiviandmetest, postitempli kuupäevast kui raamatu autori hinnangust. Nüüdisaegsed fotod on autor teinud 2012. a juulist kuni 2017. a juulini.

Marcelo Birmajer

NEKROLOOGIKLUBI

Vanade meeste sõpruskond saab igal pühapäeval kokku Buenos Airese baaris, et kohvi juua ja mõtteid vahetada. Sinna kõrvale loevad nad ka ajalehti ning ühel päeval äratab nende tähelepanu üks leinakuulutus, mis ilmub igal kuul, aga siis järsku lakkab. Mehed hakkavad huvi tundma, mis lugu selle taga peitub.

 

Nii rullub lugeja ees tasapisi lahti lugu rikkast mehest Genarost, kes armus 17aastasesse iludusse Fernandasse, ja kuulutas, et ainult Fernandast võib saada tema seaduslik abikaasa.

 

René Goscinny

VÄIKE NICOLAS

 

Prantsuse lastekirjanduse kuldne klassika. René Goscinny kirjutatud ning Jean-Jacques Sempé illustreeritud Nicolas-lugude peategelane on koolipoiss, kes koos oma sõprade ja perega sattub kõikvõimalikesse igapäevastesse ja haruldasematesse võimatutesse olukordadesse.