Ilmumas

 

 

 

   
   

 

MINU ELU JA ARMASTUS. EESTI RAHVA ELULOOD

Kahes köites esinduslik kogumik eestlaste elulugusid, mida on kogunud Kirjandusmuuseum ja ühendus Eesti Elulood. Ilmub nii eraldi köidetena kui karbis komplektina, mõlema osa maht on umbes 500 lehekülge ja kokku on raamatutes üle 60 isiku elulood. Tegu on uue kogumikuga, mille tekstid pole varem ilmunud.

 

 

David Walliams

HÄRRA HAIS

Kaasaja ühe populaarseima lastekirjaniku David Walliamsi uus raamat üksikust tüdrukust, kes sõbruneb kodutuga ja kutsub ta salaja enda juurde elama. Tema ema on poliitik, kes kodutuid eriti ei armasta ja loomulikult tekitab see nii mõnegi jabura ja naljaka olukorra.

 

 

 

Sarah Knight

POHHUISMI ELUMUUTEV VÄGI

kuidas mitte kulutada aega, mida sul ei ole
inimestega, kes sulle ei meeldi
tehes asju, mida sa ei taha teha

Pole mingit kuradi võimalust, et see paroodia on Marie Kondo või tema kirjastajate poolt ette valmistatud, heaks kiidetud, rahastust saanud või autoriseeritud.

 

 

 
   

 

Leslie Peirce

HÜRREM: IDAMAA VALITSEJANNA

Raamat uskumatu elukäiguga ajaloolisest isikust, ilmselt Poolas sündinud tütarlapsest, kes viidi orjatarina Ottomani impeeriumisse ja sai Suleiman Toreda haaremis tolle lemmiknaiseks ja väga mõjuvõimsaks isikuks.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M.C. Beaton

AGATHA RAISIN JA SURMATANTS

Mida teeb üks ärinaine, kui tal igav on? Asutab firma! Agatha Raisinil on igav ja ta … asutab oma detektiivibüroo. Algus pole sugugi nii lõbus, kui värvikas daam ette kujutas: ainult jooksu pannud koerad, kassid ja abikaasad. Aga siis ometi astub uksest sisse klient suure algustähega ja palub Agathal uurida mõrvaähvardust. Õige pea saab sellest mõrvajuurdlus ja Agatha endagi elu ripub juuksekarva otsas.

 

 

 

Fiona Barton

LAPS

Kui õhtune ajaleht avaldab nupu aastakümnetetagusest tragöödiast, ei pea enamik lugejaid seda isegi pilgu vääriliseks.

Välja arvatud üks naine, kelle tuletavad need read meelde halvimat, mis inimesega juhtuda saab.

Ja välja arvatud üks teine naine, kelle jaoks terendab oht, et tema hästi hoitud saladus aegade hämarusest siiski päevavalgele kistakse.

Ja välja arvatud ajakirjanik Kate Waters, kes hakkab looga tegelema algul igavusest, siis aga kisub see teda järjest enam endasse, kunagi elatud eludesse ja paneb küsima, kas kõiki saladusi on vaja paljastada.

Aga lapse lugu vajab jutustamist.

 

 

 

Kristiina Kass

KASPER JA VIIS TARKA KASSI

Kasper kolib oma perega vanasse puumajja ja saab naabriks veidra vanatädi Amaalia. Esialgu on poiss veidi pettunud, sest naabruses ei ela ühtegi lastega peret. Õnneks on Amaalia-tädil viis vahvat kassilast, kes on mitu korda nutikamad kui tavalised loomad. Nendega saab Kasper peagi heaks sõbraks. Kui vanatädi usaldab Kasperile oma kasside suure saladuse, tuleb poisile ebatavaline idee.

Kordustrükk populaarsest lasteraamatust.

 

 

 

 

 

 

Leelo Tungal

SELTSIMEES LAPS

 

See filmiplakati kujunduse väljaanne koondab ühtede kaante vahele kõik triloogia kolm osa: “Seltsimees laps ja suured inimesed”

“Samet ja saepuru ehk Seltsimees laps ja kirjatähed”

“Naisekäe puudutus ehk Seltsimees laps ja isa”.

Kõva köide, 512 lk.

 

 

 

 

 

 

 

 

Meik Wiking

VÄIKE LYKKE RAAMAT

 

 

Carolyne Larrington

TALV TULEB: TROONIDE MÄNGU MAAILM

 

 

Priit Põhjala

ONU MATI, LOOMAARST

 

 

Tom Hanks

EBAHARILIK ŠRIFT