Ilmumas

 

 

   
   

Peter Wohlleben

LOOMADE HINGEELU

sari “Looduse lood”.

Menuraamatu “Puude salapärane elu” autori uus raamat räägib loomade hingemaailmast, mis on märksa nüansirohkem, kui nii mõnigi inimene ehk oskab arvata.

   
   

 

C. H. Dalton

RASSISMI PRAKTILINE KÄSIRAAMAT

Inimtõug ei ole tegelikult tõug. See on liik, ent jagatud mitmeks mugavaks rassiks nagu must, valge, asiaadi ja segavereline rass. Need jaotused rajanevad peentel bioloogilistel erisustel ja väljenduvad füsioloogilise teguritena. Rassism tähistab vastikust teise rassi vastu tervikuna või teise isiku vastu kõigest sellepärast, et ta on teatava rassi liige.

Nagu pealkiri viitab, on see raamat mõeldud kasutamiseks rassismi praktilise käsiraamatuna nii rassistidele kui ka mitterassistidele. See käsitleb mitmesuguseid erinevate rasside ja rahvusrühmadega seotud stereotüüpe, samuti nende päritolu ja tõesust.

Etnograafiaprofessor C. H. Dalton on tuntud Ameerika koomiku Sam Meansi pseudonüüm, mille all heidab ta satiirilise ja hüsteeriliselt naljaka pilgu korraliku rassisti hingellu.

 

 

René Goscinny

VÄIKE NICOLAS

Prantsuse lastekirjanduse kuldne klassika. René Goscinny kirjutatud ning Jean-Jacques Sempé illustreeritud Nicolas-lugude peategelane on koolipoiss, kes koos oma sõprade ja perega sattub kõikvõimalikesse igapäevastesse ja haruldasematesse võimatutesse olukordadesse.

 

 

Hugo Vaher

SÜGISE KULDNE KOOMA

Tohutu kaotus.
Tohutu raiskamine.
Tohutu mure, vaev, koorem.
Meeletused.
Magamata ööd.
Pinge, äärmine pinge.
HUGO VAH ERi „Sügise kuldne kooma” on raamatute „Punk ei ole surnud” ja „Skvotterid” järel kolmas punkarite elust
jutustav raamat. Selleski teoses ei saa mööda muusikast ja teravatest olukordadest, mis peategelaste elustiiliga lahutamatult ja paratamatult seotud on. See on minategelase tagasivaade küpses nooruses läbi elatud segastele aegadele.
Käsikiri märgiti ära kirjastuse Tänapäev 2016. aasta romaanivõistlusel.

 

 

Helen Käit

RIIGIKOGU LIIKME MÄRTEN MOKSI SALAJANE ELU

„ Ma ei ole üldse kindel, kas ma suudan mingit magustoitu süüa. Need  restoraniportsud on enamasti nii
suured,“ ohkas Sveta.
„Mitte siin,“ turtsatas Märten. „Siin tuleb seda „portsjonit“ mõnikord taldrikult luubiga taga ajada. See on gurmeerestoran.“
Märten ise käis Carmelitas ainult siis, kui oli vaja kellelegi muljet avaldada. Nagu näiteks täna. 
„Te olete üks kummaline mees, Märten.“
„Sina. S i n a oled üks kummaline mees,“ parandas Märten.
„Mis mõttes ma siis kummaline olen?“
„Noh, ma tean ju, mis sinust linna peal räägitakse. Ma ei olnud päris kindel, mis ma sellest arvama peaksin, aga nüüd tundub, et sa oled tegelikult üks … päris lahe tüüp.“
Märten ei osanud selle peale midagi kosta. Vaenuliku telekanali esindaja arvab, et ta on „lahe“?

See kohtumine oli igatahes üllatavalt hästi alanud. Et ta nüüd ainult midagi jälle ära ei rikuks. 
„Mind on viimasel ajal nii palju põhjuseta laimatud. Seega ma tahaks sulle lihtsalt rääkida, milline mees ma tegelikult olen.
Ma ei ootagi, et sellest mingi  ajakirjanduslikus mõttes väga hea
loo saaks, aga äkki annab midagi siiski teha.“
See oli muidugi lausvale. See oli täpselt see, mida ta kohtumiselt ootas. Et naine teeks Rahva TV-s ühe korraliku persooniloo,
kus ta saaks maailmale näidata, kui õilsameelne ja hooliv mees Märten Moks tegelikult on.
Helen Käit on kirjutanud nii lastele kui täiskasvanutele.
Kirjastus Tänapäev on välja andnud tema lastejutuvõistlusel 3. koha saanud töö „Aardejaht Nõmmel“ (2016) ja romaanivõistlusel ära märgitud käsikirja „Fööniksi viimane lend“ (2017).

 

 

Dina Rubina

CORDOBA VALGE TUVI

 

 

David Karapetjan

VLADIMIR VÕSSOTSKI ELU

 

 

Lemmy Kilmister

LEMMY ELULUGU: WHITE LINE FEVER

 

 

 

PÕHJAMAADE LOODUS

erinevaid loomahääli mängiv teatmeteos

 

Loomad häälitsevad! Imetajad, linnud, konnad ja putukad – kõik laulavad või tekitavad muid helisid, et äratada tähelepanu, hoiatada ohu eest või meelitada ligi partnerit. Mõni häälitsus on kaunis, mõni vali ja mõni lausa ebamaine. Kõik tahavad end kuuldavaks teha. Selles raamatus kirjeldatakse pildi, teksti ja helide vahendusel sadat põhjamaade looma. Nende hulgas on suuri kiskjaid nagu karu ja hunt,
aga ka väikeseid taimedest toituvad olendeid nagu niidu-uruhiir ja niidutirts. Suur osa raamatust on pühendatud mõistagi lindudele, kellelt pärinevad looduse kõige kaunimad ja meeldivamad hääled. 

Tervikuks ühendatud fotod, tekst ja helid teevad sellest ainulaadse loomaraamatu kogu perele. Vajuta nuppu ja kuula põhjamaade imepärase looduse hääli!

 

 

Malle Salupere

LYDIA KOIDULA ELULUGU