Sirje Salu

PROUAD. LUSTILISED SEIKLUSED JÄTKUVAD

Prouad on tagasi! Erinevate iseloomude, harjumuste ja oma väikeste kiiksudega hilises keskeas naised, keda seob kauaaegne sõprus. Võib kindel olla, et sõbrannadel tõesti on, millest rääkida, ja pole olemas küsimust, mille kohta neil oma arvamust poleks. Kui aga arvamus on, peab seda avaldama. Häälekalt. Häbenemata.

 

Ja kuna prouade põhimõte on „Elu tuleb elada!“ haaravad nad kõigist seiklustest, mis elu ette veeretab, lustiliselt kinni. Erinevad iseloomud ja kõvad karakterid muudavad nende seiklused mõnikord isegi tragikoomilisteks, aga tänu uljale meelele ja parajale portsule praktilisele mõistusele need prouad juba hätta ei jää.

Michael Kumpfmüller

ELU TOREDUS

1923. aasta suvel kohtub Franz Kafka ühes Läänemere kuurordis 25-aastase juuditari Dora Diamantiga. Ja mõne nädala jooksul juhtub see, mis varem tundus võimatu: ta otsustab naisega jagada mitte üksnes voodit, vaid ka elu. Hoolimata murrangulisest ajast, hüperinflatsioonist, Berliinis järjest enam pead tõstvast antisemitismist ja Dora isast, kes leiab, et Franz pole „piisavalt juut“, ei lahku Franz Kafka ja Dora Diamant teineteisest kuni Kafka surmani 1924. aasta juunis.

Michael Kumpfmülleri fantaasia, mis on põimitud Kafka päevikumärkmete, kirjade ja viimaste tekstidega, muudab tõsielusündmustel põhineva loo kaasahaaravaks romaaniks. „Elu toredus“ heidab ereda, peaaegu rõõmsa valguse Franz Kafka viimasele eluaastale, kujutades sügava poolehoiuga meest, kes on leidnud suure armastuse ja elu enda kätte haaranud. Samavõrd on kuulsa kirjaniku kõrval pühendatud tähelepanu Dorale, tema suhtele oma mõistatusliku sureva armsamaga. Nii sünnibki sügavalt puudutav raamat elust ja armastusest, kirjutamisest ja surmast.

Caroline Gauchi

PROUA VAN GOGH

Aastal 1890 sureb Vincent van Gogh rahata, tundmatuna, vaimus piinatud mehena. Tal on õnnestunud müüa vaid üksainus teos.

Alles üksteist aastat hiljem pannakse tema tööd Pariisis välja. Vincent van Gogh saab maailmakuulsaks.

See oli ühe naise, Johanna van Gogh-Bongeri väsimatu pingutus.

Kuid kes oli see Jo, kes pühendas oma elu varalahkunud abikaasa Theo ja mehevenna Vincent van Goghi töö jätkamisele ja pärandi hoidmisele, hoolimata sellest, et ta trügis meeste maailma, kus teda sugugi ei oodatud? Mida ta tegi, et võis lõpuks kirjutada „Ma tunnen, et olen oma võitluse võitnud“?

Peter Wohlleben

KUS LOOMAD ELAVAD? AVASTUSRETK AASAL JA METSAS

Kui kavalad on kitsed?
Millised loomad elavad vihmaveetünnis?

Miks on metskitsepoja selg täpiline?

 

Peter Wohlleben tutvustab loomi, kes elavad meie ümbruses: metsas, aias, vees, aga ka meie kodus. Ta räägib, kuidas sünnivad metssea või sääse järglased, mida nad söövad, kuidas end kaitsevad ja ühel päeval vanaks jäävad. Ripstiivalistest hundini – kõigi kohta saab teada palju uut.

Tule kaasa avastama loomade põnevat maailma!

 

Raamat on mõeldud ettelugemiseks või iselugemiseks kõigile lastele ja uudishimulikele alates kuuendast eluaastast!

Tillie Cole

TUHAT POISIMUSI

Kaks südant.

Üks armastuslugu.

Lõpp, mida sa iial ei unusta . . .

Rune Kristiansen ja Poppy Litchfield kohtusid juba varases lapseeas ja vandusid, et jäävad igavesti sõpradeks. Teismelistena sai nende sõprusest armastus, mis pidi kestma kogu elu … aga nende maailm puruneb tuhandeks killuks, kui Rune peab sõitma tagasi Norrasse, kust ta on pärit.

Kaks aastat hiljem on Rune tagasi ja Poppyt valdab samal ajal elevus ja ärevus mõttest, et nende õnnelik ühine elu võiks jätkuda. Aga poiss, kes tema juurde naasis, ei ole enam see Rune, keda ta tundis.

Mis juhtus? Mis see oli, mis tegi leebest ning hoolivast Runest selle morni võõra?

Ja kas saladus, mida Poppy endas kannab, toob nad uuesti kokku või lahutab igaveseks?

MUST HUUMOR

Mees saab telefonikõne:
„Me röövisime teie naise. Lunaraha on 50 000 eurot. Tõendiks saadame teile tema sõrme.”
„Käige põrgu! Sõrm võib olla ükskõik kelle oma! Saatke pea!”

Minu ostukorv