Ilmumas

Bob Woodward

HIRM – TRUMP VALGES MAJAS

“Hirm – Trump Valges Majas” on üks tänavuse aasta müüdumaid raamatuid maailmas, see räägib Trumpi lähiringi kuuluvate inimestelt saadud info põhjal Valge Maja uue valitseja ametiajaga kaasnenud mängudest ja kohati väga suurest segadustest tagatubades. Raamatut müüdi üksnes esimese nädalaga üle miljoni eksemplari.

Bob Woodward on üks hinnatumaid USA ajakirjanikke. Tema artikliteseeria alusel valmis mängufilm “Kõik presidendi mehed” ning tema osalusel sündinud lood on kaks korda pälvinud Pulitzeri preemia.

Kurt Vonnegut

TŠEMPIONIDE EINE

Uues kujunduses trükk Kurt Vonneguti surematust raamatust.

Vananev kirjanik Kilgore Trout, üks Vonneguti lemmiktegelasi avastab oma õuduseks, et keegi Kesklääne autokaupmees võtab tema väljamõeldisi tõena. “Tšempionide eine” on tapvalt lustlik satiiriline lugu sõjast, seksist, rassismist, edust, poliitikast, Ameerika saastatusest ning meenutab lugejale, kuidas näha tõde.

Artur Alliksaar

LAULUD LAULDAMATUST

„Laulud lauldamatust“ on armastatud eesti luuletaja Artur Alliksaare luule mahukas, põhjaliku saatesõnaga varustatud valikkogu. Koostaja Margit Mõistliku sõnul püüab kogumik „ühendada Alliksaare luule tema eluga, sest lõpuks luuletab iga luuletaja oma elulugu, Alliksaare puhul ei saa aga elust väljaspool luulet üldse kõneleda. Ta oli tõeline ärklitoa ja katusekambrite poeet – kui teised elasid ja luuletasid ka, siis tema elas läbi oma luule“.

Aare Olander

PÕLVAMAA KADUNUD VAATED

408 leheküljel pea 800 fotot Põlvamaa asulate muutumisest viimase pooleteist sajandi jooksul.

Tina Turner

MINU ARMASTUSE LUGU

“Minu armastuse lugu” on Tina Turneri inglise keeles alles värskelt ilmunud autobiograafia. Kakssada miljonit plaati müünud staar räägib raamatus väga avameelselt oma elust, võitlustest ja võitudest alates lauljakarjääri algusest ja abielust Ike Turneriga kuni 1980ndate suure eduni ning kohtumist elu armastusega.

Marju Kõivupuu

PÄRIMUSAABITS LASTELE JA SUURTELE

Marju Kõivupuu „Pärimusaabits lastele ja suurtele“ on kätte võtnud ja täitnud ühe tühiku kultuurivallas – pannud kirja põhilised pärimusega seotud terminid ja nähtused, mis kipuvad tänapäeval unustuse hõlma vajuma või on omandanud hoopis uue tähenduse.

Raamatus on sadakond märksõna, mis on jaotatud suurematesse alajaotustesse: taluelu, riided ja ehted, toidud, usund, pühad ja tähtpäevad, muusika, inimesed ja uuema aja asjad. Teos on rikkalikult illustreeritud originaaljoonistuste e ja fotodega, mis pärinevad nii muuseumide arhiividest kui ka tänapäevast.

Aino Pervik

NUMMIPEALT JA MUJALT

Ilustreerinud Olga Pärn

Lisaks mõni aeg tagasi ilmunud “Väikese veidra linna” raamatu juttudele on siin uusi lugusid NummiPealt, aga seekord ka mujalt.

Veel leiab siit ka peotäie limerikke. Limerik on väike jabur luuletus, millele sobibki väga hästi nimeks just limerik. Nimi on pärit Iirimaalt, kus sellised luuletused pandi esimest korda kirja linnas nimega Limerick.

MC Beaton

SURM VALENTINIPÄEVAL

Lochdubhi küla ümbruskonnas kihab – Hamish Macbeth on lõpuks ometi abiellumas! Hamish ise selles küll sama kindel ei ole ning kõike varjutab kauni naise surm naaberkülas.