Nao Yazawa

KÕIGE ÄGEDAM MANGAÕPIK

„Kõige ägedama manga õpiku” abiga õpid looma, visandama, tindiga joonistama ning värvima ehedaid mangastiilis tegelasi ja nende hämmastavaid lugusid! Tee kaasa tunnustatud Jaapani mangakunstniku, rahvusvaheliselt tuntud õpetaja ja armastatud sarja „Wedding Peach” illustreerija Nao Yazawa loodud lõbus mangaseiklus.

Kyra Sundance

101 TRIKKI KOERTELE

Mida teha pimedatel sügisõhtutel, kui vihma sajab hommikust õhtuni ja pori tundub olevat igavene? Igav on nii sinul kui su neljajalgsel sõbral. Võibolla õpetaks talle mõne triki, millega eelkõige iseennast, aga miks mitte ka oma perekonda lõbustada?

Siin on sellest raamatust palju abi.

 

Mõned trikid on päris rasked, mõned aga lihtsamad ja mõned saavad peaaegu iseenesest selgeks. Alusta, kust ise tahad! Iga triki juures on toodud selle raskusaste ja märge „oskab juba“, mis ütleb, millised oskused oleks vaja enne selle triki õppima hakkamist omandada. Kuid olgu su koer noor või vana, liikuv või laisk, taiplik või mitte nii väga – ta on sinu koer ja tema edu on tähtis ainult sinu jaoks.

 

Iga koer peab oskama hästi käituda ja kuuletuda. Selleks on kindlasti vaja juba kutsikaeas kuulekuskursused läbi teha. Usaldus ja koostöövaim, mis selle protsessi käigus tekivad, kestavad kogu elu.

 

Aga kui sa tahad, et su koer puhuks pasunat, mängiks klaverit, tooks sulle sussid kätte või koristaks oma mänguasjad ära, loe seda raamatut! Loodetavasti innustab see sind oma koera seltsis rohkem aega veetma.

Tauno Vahter

HEA VENELANE

1993. aasta Eestis alles õpitakse uut moodi elama. Eesti-vene perekonnast pärit Artur Lukin külastab ühe korrusmaja keldris juuksurit ning see muudab tema ja ta lähedaste elu. Järgnevad sündmused viivad ta konkureerivate Tallinna sensitiivide veidrasse ja koomilisse maailma, referendumiks valmistuvasse Narva ning muudesse ootamatutesse olukordadesse kirju seltskonnaga.

Aleks Byrd

TAGASI TRADITSIOONIDE JUURDE – MOODSAD EESTI KUDUMID

Eesti kudumine on seotud töövõtete, kaunistamise ja piirkondlikkusega. Aleks Byrdi raamat „Tagasi traditsioonide juurde – moodsad Eesti kudumid“ on sissejuhatus tänapäevasesse Eesti kudumisse. Raamat sisaldab 19 juhendit labakinnastest kampsuniteni, mis sulanduvad sujuvalt moodsate kudumisstiilidega.

Justine Picardie

MISS DIOR. LUGU MOEST JA VAPRUSEST

Raamat maalib portree saladuslikust naisest moelooja Christian Diori selja taga, kellest on väga vähe teada, aga kes mõjutas tema loomingut tohutul määral – see oli tema armastatud õde Catherine. Just temast on inspireeritud Diori kuulsaim parfüüm ja tema vormis venna nägemust naiselikkusest. Justine Picardie viib meid endaga okupeeritud Pariisi, kus Christian lihvis oma disainerioskusi, aga Catherine pühendas end samal ajal vastupanuliikumisele, kuni langes Gestaapo kätte ja saadeti Saksamaale Ravensbrücki koonduslaagrisse.

 

Koostöö Diori muuseumi ja pärijatega andis autorile piiramatu ligipääsu kõigile arhiividele, mille tulemuseks on värske sissevaade Diori maailma, ning inspireeriv lugu sellest, kuidas valust sündis ilu, kuidas inspireerisid õe kannatused kuulsa New Look kollektsiooni.

Julie Heiland

DIANA: SÜDAMETE KUNINGANNA

London, 1978: seitsmeteistaastane Diana Spencer osaleb külalisena ühel polomängul. Kuna ta ise pärineb ühest kõige lugupeetavamatest aadliperedest riigis, ei ole talle see keskkond, kus ta sel päev viibib, võõras. Vastupidi, algab flirt Suurbritannia tulevase kuningaga, mis muudab tema elu igaveseks: ei möödu kolme aastatki, kui ta seisab Püha Pauli katedraalis 3500 kutsutud külalise ees ja pühitseb sajandi pulmapidu. Kuigi rangete reeglitega igapäevaelu kuninglikus perekonnas talle ei sobi ja Charles tema armastusele ei vasta, leiab ta päris oma tee – ja maailm on peagi tema jalge ees…

Monica-Linde Klemet

RINPOTŠE

Seekord saabus Rinpotše õigeaegselt, nii et rahvas ei olnudki ootusärevusest üles köetud nagu tavaliselt. Ere ja Kaur juba teadsid, et ta ei raiska aega soojadele tervitussõnadele, vaid asub kohe asja juurde.

Pooleteise tunni pärast oli lõunapaus. Rinpotše lõpetas praktika heatujuliselt ja soovis kõigile head lõunat ning nõudis, et kahe tunni pärast olgu kõik tagasi. Päev jätkus praktika vaimus. Ere oli südamest tüdinenud.

Mis asi see üldse on? Mis asja me siin jorutame kõik nagu lambakari, ise midagi aru saamata?

 

Ere ja Kaur on juba mitmendat aastat veetnud kõik oma suvepuhkused Hispaanias ühes budistlikus keskuses. Seal jagab tarkusi Rinpotše – särav Tiibeti õpetaja. Õpingute kõrval pesumajas Rinpotše külaliste pesu küürides hakkab Erele tasapisi tunduma, et Rinpotše polegi ehk nii püha, kui esmapilgul paistis. Kuidas nüüd pettumustes, suhetepuntras ja oma sisemistes otsingutes ellu jääda? Millesse ja kellesse uskuda?

Niina Laitinen

VILLASTE SOKKIDE MAAILM

Tere tulemast villaste sokkide maailma, reisile ümber maailma koos uute kaunite villaste sokkide mustritega. Siit raamatust leiad 20 maailma paikadest ja linnadest inspireeritud sokimustrit. Meeleolu on leitud vanadest müütidest, muljet avaldavatest vaatamisväärsustest ja reiside armsatest mälestustest. Villaste sokkide maailmas ei ole piire ja see ulatub kõikjale, kattes maakera mineviku, oleviku ja tuleviku. Soojade sokkidega reisides ei ole vahet maal ja linnal – sokid toovad sulle uued paigad ja paeluvad kultuurid kodudiivanile kätte.

Balthasar Russow

LIIVIMAA PROVINTSI KROONIKA

Tallinna Pühavaimu kiriku pastori Balthasar Russowi (u 1536–1600) alamsaksakeelne „Liivimaa provintsi kroonika“ (trükitud 1578, 1584) on aastasadu kujundanud nii Eesti- kui Liivimaa ning kogu Baltikumi 16. sajandi ajaloo käsitlust. Kroonika on Liivimaa sõja (1558–1583) ajaloo üks tähtsamaid ja tuntumaid allikaid, millest saab lugeda ka 16. sajandi Tallinna põnevat ja usaldusväärset lähiajalugu, mille pani kirja pastor Russow kui sündmuste kaasaegne ja vahetu tunnistaja. Kroonikat on kasutanud nii ajaloolased kui kirjandus- ja rahvateadlased, see on pakkunud ainest ajaloolistele romaanidele, filmidele ja teistele valdkondadele. Russowi kroonika uus tõlge eesti keelde loodab rahuldada avalikkuse huvi Liivimaa ja iseäranis Tallinna kauge mineviku vastu, esimest korda on see eesti keeles varustatud põhjalike kommentaaride ning saatetekstide ja illustratsioonidega.

Piret Raud

NIMEPANIJA

„Nimepanijasse“ on koondatud kuus lühemat ja kaks veidi pikemat proosapala, millest leiab mõtlikku absurdi, kriipivat kummalisust ja nukrat huumorit. Siin lõõmavad leegid ja kisendavad kartulid, tillukesed mustad klaashelmed hüppavad kirpudena kasside kasukates ja põuasest maakamarast võrsuvad aiapäkapikud. Erinevate lugude minajutustajaid näib vaevavat sama mure: kuidas saada hakkama maailmas, kus ühiskondlikud ootused lähevad vastuollu sisetundega ja eelarvamused sunnivad kohanduma etteantud rolliga, ning millele toetuda, kui turvaline pind jalge all on korraga kõikuma löönud. Kas lõpuks saabub kauaoodatud vihm, mis päästaks painest ning tooks rahu ja maheduse?

Viiu-Marie Fürstenberg

VENNAD JA LIISE

Selle raamatu südamlikud lood räägivad ühest kokkuhoidvast perest: väikesest Liisest, Tõnnist ja Otist, kes on juba koolipoisid, ja nende vanematest. Asjadest, mida nad mõtlevad, teevad ja räägivad.

 

Otil on kombeks autosõitudel alati lugeda. Tõnnile meeldib väga kalal käia. Ja väike Liise? Liise on üks paras tegelane, nagu isa armastab öelda. Ta jälgib kõike hoolega, jätab viimse kui asja meelde ja proovib samamoodi teha. Midagi uut katsetades vaatab ta alati tähelepanelikult, mis teised sellest arvavad. Kõige tähtsam on Liise jaoks vendade arvamus, sest nemad on tema kõige suuremad eeskujud.

Minu ostukorv