Volker Kutscher

MÄRG KALA

Gereon Rath on uustulnuk nii Berliinis kui ka sealses kombluspolitseis. Äsja linna kolinud noor auahne komissar oli õnnetu eksituse tõttu sunnitud kodulinnast lahkuma. Ta on uues ametis kõrini tüdinud haarangutest ööklubides ja bordellides ning haarab võimalusest, kui satub kogemata silmitsi mõrvajuhtumiga. Kuid nõnda ärritab ta ohtlikku herilasepesa.

LU-LA TUTVUSTAB: KOSMOS.

Palju kosmosefakte, lahe viktoriin, kleepsud ja täheplakat

Lendame koos Lu-La ja Samblataguse sõpradega kosmosesse.

Lu-La kosmoseraamatus on kirjas kõik, mida maailmaruumist teadma peaks. Nii et paneme raketid valmis ja KIHUTAME koos Lu-La’ga vastu täiesti kosmilisele seiklusele!

Miks tähed vilguvad?

Kui vana sa oleksid Merkuuril?

Milline planeet võiks vannis hulpida?

Aarne Ruben

ÖÖNAINE: KAKSTEIST MORAALILUGU AJALOOST

Selle raamatu peategelased on suuremalt jaolt pisut vähem tuntud inimesed, kelle lood ütlevad midagi üldistavat kogu nende ajastu kohta. Nad on eksinud mõne oma aja tõekspidamise, tava, moraalinormi või koguni seaduse vastu ning see on muutnud nii nende kui teiste inimeste elusid. Muuhulgas kohtume siin läbi Eesti rändava tulevase tsaarinnaga, kloostrist mehe pärast lahkunud nunnaga, eduka bordellipidaja, naistemehest juveelivarga ning naisrevolutsionääridega. Nendes lugudes avaneb ajalugu isiklike lugude kogu ilus ja traagikas.

Angela Nguyen

KAWAII: KUIDAS JOONISTA NUNNUSID LOOMI

Lisa joonistatud loomadele nunnudust.

Lõpeta kawaii-joonistusi.

Haara pliiats ja hakka pihta.

 

Angela Nguyen on oma nunnude joonistuste poolest tuntud kunstnik. Ta on illustreerinud palju raamatuid ja joonistanud koomikseid. Internetis on ta tuntud Pikarar’ina, millise nime all avaldab 40 000 jälgija rõõmuks oma kunsti. Lisaks illustreerimisele tegutseb ta ka graafilise disainerina nii trüki- kui ka digimeedias.

Rohkem informatsiooni autori kohta leidub tema kodulehel www.angelanm.com.

Niina Laitinen

MUINASJUTULISED SILMUSED

Koome villastesse sokkidesse ja labakutesse muinasjuttude maagiat.

Selles raamatus on kolm teemat. Esiteks armastuslugu, kaks õnnelikku inimest. Siis uurime loomariiki: paabulinde, veehaldjaid ja sipelgaid. Lõpuks aga rändame maailmas tuttavate järvistute juurest võlumaale välja.

 

Aina muinasjutulisemad kudumid luuakse mitmes erinevas tehnikas.

 

Niina Laitinen on hetkel Soomes populaarseim kudumilooja, kelle esimene raamat “Villaste sokkide aasta” oli väga edukas ka eesti keeles.

Marta Breen ja Jenny Jordahl

NAISTE VÕITLUS

150 aastat tagasi elasid naised ja mehed väga erinevat elu. Naistel oli vähem võimalust otsustada oma keha üle, nad ei saanud osaleda valimistel ega ise raha teenida. Nende isa tegi kuni abiellumiseni nende eest kõik vajalikud otsused. Pärast seda otsustas kõik nende mees.

 

Muutus tuli alles siis, kui naised hakkasid organiseeruma. Selles raamatus jutustavad autorid naiste õiguste eest võitlejate ränkadest võitlustest.

 

Marta Breen ja illustraator Jenny Jordahl on teinud koos mitu raamatut kuulsate naiste ja naisõigusluse teemadel.

Bohumil Hrabal

MA TEENINDASIN INGLISE KUNINGAT

„Ma teenindasin Inglise kuningat” on kurbnaljakas lugu ühe väikese inimese, omamoodi tšehhi Nipernaadi hedonistlikest õnneotsingutest, tõusust ja langusest Teise maailmasõja eel, ajal ja järel. Monoloogivormis jutustust vürtsitab loendamatu hulk sümboleid ja assotsiatsioone ning münchhausenlikke hüperboole.

Kersti Kivirüüt

DEEMONITALTSUTAJAD

„Oli neid, kes uskusid, et Kambja ja Ülenurme valla sundliitmine tuleb mõlemale omavalitsusele kasuks. Enamik inimesi aga mõistis, et sellest kujuneb katastroof. Linnalähedase kinnisvarabuumivalla ning põllumajandusest elatuva hajakülade valla ühteliitmist võis võrrelda punasõstra ja sinivaala kokkupookimisega – niivõrd erinevad olid liidetavad.”

 

Pärast haldusreformi haarab Kambja alevikus võimuohjad äärmuslike vaadetega ususekt Evangelistide Viimsepäeva Kogudus. Kuigi sekti tegevus pakub kauaoodatud meelerahu ja majanduslikku kindlust kohalikele põllumeestele, ei meeldi  koguduse jäik elukorraldus paljudele vabamõtlejatele. Nende hulgas omanäolisele noorte sõpruskonnale, kes kutsub end deemonitaltsutajateks. Algab igipõline võitlus hea ja kurja vahel, kus saab selgeks, kes siis õigupoolest on tegelik deemon.