Quentin Tarantino

ÜKSKORD HOLLYWOODIS

Eesti lugejani jõuab meie aja ühe hinnatuima filmilavastaja Quentin Tarantino debüütromaan. See põhineb tema samanimelisel mängufilmil, kus peaosi kehastasid Leonardo DiCaprio ja Brad Pitt, ja mis kandideeris 2020. aastal parima filmi Oscarile.

 

Tarantino armastusega kirjutatud austusavaldus kuuekümnendate lõpu Hollywoodile on nostalgiline pilguheit vesternikino telgitagustesse ja filmiajalukku üldisemalt, kuid toob meie ette ka hipilikust vabaarmastusest haaratud Los Angelese süngema poole. See Kuldgloobusega auhinnatud stsenaariumil põhinev raamat sisaldab väga palju uut materjali, mis filmi ei jõudnud, avades tegelaste eluloolist tausta ja selgitades nendevahelisi suhteid palju põhjalikumalt, kui Tarantinol selleks kinolinal mahti oli. Fiktiivsete peakangelaste kõrval astuvad lugeja ette ka paljud ajaloolised figuurid, nagu Sharon Tate, Roman Polanski, Steve McQueen, Bruce Lee ja mitte viimases järjekorras ka rokkstaariks saada unistav poolsegane kultuseliider Charlie Manson.

Tiiu Kitsik

MIRJAMI PALETT

Mirjam võib vabalt olla sinu sõbranna, aga kindlasti oled sa temaga kohtunud hüpermarketi kassajärjekorras, lennujaama turvakontrollis või rabas jändrike mändide vahel. Mirjam võiks olla ükskõik kes, miski tema olemuses paneb ära tundma, kaasa tundma ja kaasa elama.

Graafiline disainer Mirjam on äärmiselt visuaalne inimene, kes kirjeldab oma tundeid ja mõtteid läbi värvide ja detailide. Mirjami värvipaleti tunnevad ära kõik need, kes on kogenud halle lahkuminekuid, mürkrohelist läbipõlemist, sotsiaalmeediasse uppumist, aga ka sõprust, armastust ja uue alguse erutavat sirelilillat.

 

Mirjami lugu kõnetab irooniliselt, kuid samas ka südamliku soojusega iga tänapäeva inimest.

 

Mari Tammar

ÕNN KUULUB KÕIGILE

Sinu käes on raamat, mis räägib õnnest ja rahulolust. Jagan sinuga enda lugu, ent ka mõtteid laiast maailmast. See raamat ei räägi sellest, kuidas saada rikkaks ja ilusaks, vaid sellest, kuidas oma tavalisse argipäeva tuua rohkem rõõmu. Samuti ei paku ma sulle õnnevalemit, aga usun, et leiad siit teeviitu, mille abil rahuldust pakkuvama elu suunas liikuda.

See raamat jaguneb mõtteliselt kolmeks. Esimeses pooles uurin, mida on õnne ja rahulolu kohta rääkinud teadlased ja vaimsed õpetajad ning arutlen sekka oma isiklike kogemuste ja taipamiste üle. Raamatu teises pooles jagan oma õnnelike hetkede päevikut, mida pidasin 2020. aasta juulis ja augustis. Loodan, et see suunab ka Sind märkama oma argipäevas positiivset ja head. Kolmandas osas teen oma rännakust kokkuvõtteid.

Ma ei ole õnne-ekspert, vaid uudishimulik teekäija, kes uuris, kuidas enda elu õnnelikumaks muuta. Kirjutasin selle “õnnelik olemise käsiraamatu” eelkõige endale, ent loodan, et see inspireerib ka Sind looma oma ellu positiivseid muutusi.

Minu ostukorv