MATEMAATIKAOLÜMPIAADIDE ÜLESANDED

Rohkem kui 365 nuputamisülesannet, mis panevad proovile nutikuse ja ergutavad mõtlemist

 

„Põhjuseid, miks ma matemaatikasse armusin, on kaks,“ ütleb autor. „Esimene oli minu matemaatikaõpetaja, kes näitas, et matemaatika on enamat, kui vaid lõputud jagamistehted. Kuuldes matemaatika tähtsaid avastuslugusid algarvudest, neljamõõtmelisest geomeetriast, sümmeetriast ja paljust muust, adusin sellest ainest pulbitsevat ilu ja loomingulisust.

Teiseks tutvustas õpetaja mulle nuputamisülesandeid. Just siis sattusin sõltuvusse imelisest tundest, mis tekib, kui oled pead murdnud keeruka pähkli kallal ja äkki näed nutikat lahenduskäiku, kuidas jõuda vastuseni. Hoiatan: mõistatuste lahendamine on vägagi sõltuvusttekitav!“

Donal O´Neill, Aseem Malhotra

PIOPPI DIEET. UUS LÄHENEMINE VAHEMERE ELUSTIILILE

Itaalia külas nimega Pioppi, mis on maailma populaarseima dieedi − Vahemere dieedi – sünnipaik, elavad inimesed kauem ja tervemalt kui ükskõik kus mujal maailmas. Mis on nende saladus?

 

Kardioloog ja ülemaailmselt tuntud rasvumisekspert doktor Aseem Malhotra ja endine sportlane ja filmitegija Donal O’Neill said selles pisikesest külas teada, kuidas kombineerida tõeliselt tervistavad, maitsvad toidud ja lihtne igapäevane liikumine ning muuta elustiili just sulle sobival viisil, et elada kaua, tervelt ja õnnelikult.

 

Pioppi pole dieet, see on elustiil.

Markus Väin

ILLUMINATI

Naine on elupüramiidi tipus, tark, võimukas, halastamatu. Tütarlaps on elanud kaitstud elu, vati sees kasvanud. Päeval, mil nende kahe teed ristuvad, käivituvad sündmused, mis võivad peatada maailma mootorid.

 

Tänapäeva 2018. aasta romaanivõistlusel 3. koha pälvinud romaani autor ütleb, et vandenõu või põneviku asemel võlub teda allegooria. „Illuminati“ on eelkõige suureks saamise lugu.

Joanne Fluke

MÕRV VÄGA ŠOKOLAADISTE MUFFINITEGA

Joanne Fluke’i lood sellest, kuidas koogikuninganna Hannah Swensen küpsetamise kõrval mõrvu lahendab, on tuntud heade retseptide, mõnusa huumori ja nutikate lõppude poolest.

 

Sel korral leiab Hannah koolihoovi prügikastist linnakese võimuka šerifi Granti laiba. Hannah ei saa asja niisama jätta mitte üksnes seetõttu, et tal on detektiivitööks nii huvi kui annet, vaid ka sellepärast, et peamine kahtlusalune on Bill – tema õemees. Milliseid saladusi peidab see pealtnäha leebe linnake ja tema siivsad kodanikud? Hannah ei tea, aga ta uurib välja.

KULDNE TARO

Visconti-Sforza kaardipakk on üks vanemaid ja täielikumaid säilinud taro kaartide pakke. Paljudel 15. sajandi keskpaiku Milano hertsogi Filippo Maria Visconti ja tema võimujärglase Francesco Sforza ülesandel loodud kaartidel on kujutatud Sforza ja Visconti perekondade liikmeid tolleaegsetes rõivastes. Algselt triumfide-nimelise kaardimängu mängimiseks mõeldud kaardipakist sai peagi vägev maagiline tööriist, millena seda tuntakse ja kasutatakse tänapäevani.

  • 78 autentse kujundusega kaarti
  • 144-lk raamat kaardipaki ajaloost ja kasutamisest
  • Lilla satiinlinik kaartide ladumiseks
  • Elegantne karp