Tony Crisp

OLGE ISE OMA UNENÄGUDE SELETAJA

Tony Crisp on unenägude ja nende tõlgendamise alal rahvusvaheliselt tunnustatud asjatundja. Ta on tegutsenud enesearengu ja -abi liikumise esirinnas üle viiekümne aasta ning olnud muuhulgas uneterapeut ja kirjutanud unenägudest ajakirjadele. Tony veebileht DreamHawk.com on üks kauem internetis tegutsenud unenägude seletajaid, kus iga päev otsivad tuhanded lugejad andmebaasidest unes nähtu sümboolikat, tõlgendusi ja allikmaterjale.

Kristi Piiper

ARMUNUD KELDRIKOLL, VEGAN VERIKÄKK JA TEISED

Selles pööraselt naljakas raamatus on muu hulgas juttu vanaemasse armunud keldrikollist, verikäkist, kes otsustab hakata veganiks, porgandist, kes ei taha olla paljas, kassist, kes käitub nagu lehm, ning Liisast, kes paneb jalga koerakarvadest sokid ja hakkab seetõttu koerust tegema. Peale selle saame teada, mida teeb rosin, et ennast vormi ajada, ning kuidas püüda päkapikke ja aidata sünnitavat kummitust.

Andreas Schlieper, Heike Reinecke

LEGENDAARSED KASSID JA NENDE PEREMEHED

Ah, et koer on inimese parim sõber? Või veel! Haruki Murakamil, Frida Kahlol ja Freddie Mercuryl oli midagi ühist – ja nimelt kass. Kassid on inimeste dresseerimisel tõelised meistrid.

 

Siia raamatusse on kogutud põnevaid lugusid ja lustakaid anekdoote kuulsate karvapallide elust, kes näitavad oma kuulsaid omanikke hoopis teises valguses. Kas teadsid näiteks, et

  • Hemingway aretas kasse, kel oli rohkem varbaid kui harilikel kiisudel?
  • Rosa Luxemburgi kass Mimi põlgas Leninit, kuid söögilauas istus alati kombekalt laua taga?
  • E. T. A. Hoffmanni kõuts Murr oli „Õpetlike tähenduste“ kirjutamisel isiklikult tööde ülevaataja?

Need lood kassidest ja nende inimestest üllatavad ja panevad muigama, kassilembese lugeja ilmselt ka mõistvalt kaasa noogutama.

See raamat on kingitus, mis paneb kõik kassiinimesed nurruma.