Maria Gunther

ARUKUS: MIDA TEADUS INTELLIGENTSUSE KOHTA ÜTLEB

Mis on intelligentsus? See, kellel on kõrge IQ, tunneb end paremini, elab kauem ja tal on elus muidki eeliseid, näitab teadus. IQ-test on parim mõõdik, mis meil intelligentsuse mõõtmiseks võtta on. Ometi teame väga vähe sellest, mida see nähtus endast tegelikult kujutab. Sellealane teadus on täis polariseerivaid küsimusi inimeste väärtuse, soo, rassi, pärandi ja keskkonna kohta, lisaks leiab sealt kahtlasi rassihügieeni- ja diskrimineerimislugusid, ka omajagu teaduspettust.

Gareth Moore

VISUAALNE MÕTLEMINE

Eesti lugejale juba hästi tuntud dr Gareth Moore toob oma uues raamatus huvilisteni terve rea uusi väljakutseid, mis seekord ei nõua verbaalset pingutust, küll aga teravat pilku ja loogilist mõtlemist. Need visuaalsed mõistatused ergutavad mitmekülgset ja loomingulist mõtlemist ning suurendavad aju probleemilahendusvõimet. Raamatus leiduv lai valik erinevaid nuputamisülesandeid pakub nii lusti kui ka tõsist mõttetööd, aga üks asi on kindel – neid tehes saavutavad su visualiseerimisoskused uue taseme!

Ellery Lloyd

TEMASUGUSED INIMESED

Jumaldavate fännide jaoks on Emmy Jackson ehk @the_mamabare üdini aus „Instaemme“, kes räägib asjadest nii, nagu need on.

Tema skeptilise abikaasa, läbikukkunud kirjaniku jaoks, kes teab täpselt, kui loominguline Emmy „tõde“ olla võib, on ta megaedukas perele leivateenija, kes suudab nende pereelu intiimsed detailid lausa kõhedustekitava geniaalsusega rahaks teha.

Ühe inimese jaoks, kes Emmy postitustel ohtlikult haiglase huviga silma peal hoiab, on see Instaemme keegi, kellel on olemas kõik – aga kes pole midagi ära teeninud.

Kui Emmy abielu hakkab tema järjest kasvava populaarsuse surve all mõranema ning ta moraalne kompass aina enam kursilt kõrvale kaldub, muutub nende pere üha haavatavamaks – ja oht on reaalne, luurab lähemale ja lähemale.

Michelle Marly

DIIVA. MARIA CALLAS

Veneetsia, 1957: Maria Callas on oma aja kuulsaim laulja. Tema hääl on ainulaadne ja esinemislaad väljendusrikas, kuid kunstiline täiuslikkus, mida ta laval kehastab, hakkab oma lõivu nõudma. Samal ajal, kui maailm tervitab teda tormiliste kiiduavaldustega, ei suuda lauljanna enam rängale koormusele vastu seista. Tema hääl ähvardab üles ütelda ning Maria tunneb, et peab aja maha võtma, kuid ooperimaailm, tema abikaasa ja mänedžer seda paraku lubada ei taha.

 

Siis kohtub Maria reeder Aristoteles Onassisega … ja hoolimata kõigist takistustest, vastuoludest ja raskustest armuvad nad teineteisesse. Lõpuks saab diiva lubada endal olla lihtsalt naine. Onassisega mööda maailma reisides kogeb ta oma elu armastuslugu – kuni Onassis kohtab teist ikooni – Jackie Kennedyt …

n olla vaba inimene mittevabas ühiskonnas.

Romain Gary

ELU ALLES EES

See on romaan hüljatutest 1960. aastate Pariisis: aeglaselt surevast juudimutist Rosast, kes on endine prostituut ja teenib elatist litsilaste hoidmisega; transvestiit Lolast, kes on kunagine Senegali poksitšempion; vanast üksildasest araabia vaibakaupmehest Hamilist, kelle lahutamatu kaaslane on Victor Hugo „Hüljatud”; ning Momost, kes on üks Rosa litsilastest ja teose minategelane.

 

Momo jutustus puudutab ühtaegu valusalt ja koomiliselt vananemise traagikat, holokausti mõjusid, prostituutide ja immigrantide trööstitut elu ning püüdu pageda „heaoluühiskonna” sotsiaalhoolekande ja inimestel mitte surra laskva meditsiini eest.