Ilmus lasteraamat politseilõvi Leo seiklustest - Kirjastus Tänapäev
13. november 18

POLITSEI- JA PIIRIVALVEAMET

13.11.2018

Pressiteade 

 

 

Politsei andis koostöös Tänapäeva kirjastusega Eesti politsei 100. aastapäevaks välja raamatu politseilõvi seiklustest liikluses, kuritegusid lahendades ning lapsi aidates. Lõvi Leo lood pani kirja lastekirjanik Kristiina Kass ning Leole andis uue välimuse Joonas Sildre.

 

Politsei- ja Piirivalveameti juhtivkorrakaitseametnik Nurmely Mitrahovitši sõnul on Leo lood lastele huvitavad ning annavad võimaluse arutada ema-isaga ka päris elu teemasid.

„Lõvi Leo on sõbralik ja veidi riukalik poiss, kes õpib oma vigadest ja usub headusesse. Raamatus sattub ta seiklustesse, kuhu iga laps võib sattuda ning lastel on temaga lihtne samastuda. Nende juttude toel saavad vanemad ning lasteaedade ja alglasside õpetajad rääkida lastega igapäevastest teemadest, näiteks kuidas märgata abivajajat, aidata hädas sõpra ning vältida kiusamist,“ ütles Mitrahovitš.

 

Raamat algab sellest, kuidas tsirkuseartistist Lõvi Leo jääb tööta. Õnneks tutvub ta abivalmis politseinikega, kes võtavad ta enda juurde ning Leost saab politseilõvi. Aga Leo ei maga niisama, vaid aitab ka politseinikel tööd teha ning sattub erinevatesse seiklustesse nii liikluses, kuritegusid lahendades kui ka lapsi aidates. Lõvi Leo lõbusad seiklused õpetavad, kuidas erinevates ohuolukordades käituda, millega peaks olema ettevaatlik ning kuidas teisi aidata.

 

Raamatus on kokku 22 lugu, millest osad on ilmunud viimasel kahel aastal lasteajakirjas Täheke.

 

Raamatud on müügil Rahva Raamatu ja Apollo kauplustes ning teistes müügikohtades.

 

Lugupidamisega

Tuuli Härson

PPA pressiesindaja

5554 0727

 

Minu ostukorv