Lastejutuvõistluse tulemused - Kirjastus Tänapäev
04. september 17

Lastejutuvõistluse “Minu esimene raamat” 2017 võitis Kadri Lepp.

 

Lastejutuvõistlus toimus tänavu kaheksandat korda ja esimesest võistlusest on möödunud 13 aastat. Kokku on neile konkurssidele esitatud umbes 300 käsikirja, millest raamatuna on ilmunud umbes 50.

Tänavusele konkursile esitati 33 käsikirja. Zürii otsustas välja anda kolm auhinnalist kohta ja ära märkida kaks tööd avaldamissooviga. Žüriisse kuulusid inimesed Eesti Lastekirjanduse Keskusest ja kirjastusest Tänapäev, lisaks Ilona Martson ajakirjast Täheke. Auhinnafondi suurus oli 3000 eurot.

 

I koha pälvis Kadri Lepp käsikirjaga „Tüdruk, kellel oli saladus“ (preemia 1500 eurot).

Jõulupühasid linna veetma tulnud poisid avastavad, et uuel naabril on valus saladus, mida üritavad õnnelikult lahendada.

Žürii arvates oli tegu seiklusliku jõululooga, mis on kirjutatud hea keeletunnetusega. Tegu on mõttelise järjega raamatule „Poiss, kes tahtis põgeneda“, mis pälvis eelmisel konkursil teise koha.

 

II koha pälvis Helen Käit käsikirjaga „Kummitusmaja“ (preemia 1000 eurot)

Käsikiri räägib linnast vanasse maamajja kolinud lastest, kelle uues elukohas hakkab sündima veidraid asju ning tundub, et majas elab kummitus.

 

III koha pälvis Hugo Vaher käsikirjaga „Vääna juurdlusgrupp“ (preemia 500 eurot).

Raamatu peategelased leiavad kohvri röövitud rahaga ja puutuvad peagi kokku selle taga olnud kurjategijatega. 

 

Ära märgiti kaks tööd, mõlemad käsikirjad on plaanis ka avaldada:

 

  1. Maali Ilma „Hopspelleri amulett“ (pseudonüüm) . „Hopspelleri amulett“ on ajalooliste sugemetega fantaasiarohke seikluslugu. 
  2. Pille Kanti käsikiri „Naaskli lood“. Käsikiri räägib omamoodi veidrast olendist, kes ühest kodust leitakse.

 

Varasemate konkursside võitjate seas on muuhulgas Piret Raud, Kristiina Kass, Siiri Laidla, Markus Saksatamm, Juhani Püttsepp, Kairi Look ja Reeli Reinaus.

 

13.06.2017

Minu ostukorv