Noorteromaani konkursi võitis Mairi Laurik - Kirjastus Tänapäev
30. detsember 15

Žürii hindas tänavuse konkursi mõnedest eelmistest tugevamaks, kokku laekus 22 käsikirja.
Žürii otsustas välja anda esimese koha, teise koha, kolmanda koha ning ära märkida kaks käsikirja.

Tänavuse noorteromaanikonkursi võitis Mairi Laurik käsikirjaga “Mina olen surm”.
Raamatu peategelane on Viljandis koolis käiv poiss, kes näeb ette inimeste surmasid. Ta ise ei põhjusta neid, kuid saab mingil määral neid ära hoida. Pikapeale saab ta oma võimetest rohkem teada ja avastab, et selliseid inimesi on veel. Žürii märkis, et tekst oli kirjutatud ladusalt ning hoogsalt ning hoolimata mõnevõrra morbiidsest pealkirjast oli lugu ise tempokas ja hea kirjeldus nii üleloomulikust kui ka lihtsalt koolielust.
Mairi Laurik (snd 1979) elab Tartus, temalt on sel aastal ilmunud debüütromaan “Süsteem”, mis oli mullusel romaanivõistlusel äramärgitud töö.

Teise koha pälvis Ene Sepp käsikirjaga “Vabandust, aga mis asja?”.

Ema seab Jane ühel päeval fakti ette, et nad on isaga otsustanud lahutada ning tal on keegi teine – kuid ema uus armastus on naine. Kuidas sellise mõttega harjuda ja mis saab, kui koolikaaslased teada saavad?

Kolmanda koha pälvis Marian Suitso käsikirjaga “Hobusehullud Ameerikas”.

Tegu on järjega varem ilmunud raamatule „Hobusehullud“. Seekord sõidab peategelane USA-sse suvelaagrisse, kus peab hobustega tegelema ja selle kõrvalt tutvub teiste noortega mitmelt poolt maailmas.

Ära märgiti Margit Sarapiku käsikiri “Õhku joonistatud naeratus” ning Agnes Kolga käsikiri “Varjajad”. Neist esimene räägib kahest haiglas tutvunud tüdrukust ning teine on sõprade vahel puhkenud armastuse tagajärgedest.

Tänapäev ja Eesti Lastekirjanduse Keskus korraldavad noorteromaani võistlust 2000. aastast, kui võitis Aidi Valliku käsikiri „Kuidas elad, Ann?“. Nende üheksa konkursi jooksul on esitatud kokku pea 230 käsikirja, millest raamatuna on ilmunud umbes 40.

Tänavuse konkursi žürii koosnes taas Lastekirjanduse keskuse ja kirjastuse Tänapäev töötajatest. Kõik auhinnalised ja äramärgitud tööd on avaldamissooviga. Võistluse auhinnafond on 3200 eurot. Esikohapreemia on 1500 eurot, teise koha tööl 1000 eurot ja kolmanda koha pälvinud käsikirjal 700 eurot.

Minu ostukorv