Pahur rootsi vanahärra vallutab maailma - Kirjastus Tänapäev
26. aprill 16

Üle maailma südameid võitnud Fredrik Backmani bestseller “Mees nimega Ove” eestikeelne tõlge ilmub aprilli viimasel nädalal. “Mees nimega Ove” on skandinaavia kirjanduse uusim sensatsioon. Kuid seekord pole tegu pealtnäha rahulikus külas peituvate jõledate saladuste ega pimedas metsas luusivate pervertidega.

Ove on 59-aastane mees, kes sõidab Saabiga. Ta on pahurdaja, selline mees, kes näitab näpuga inimeste peale, kes talle ei meeldi,nagu oleksid nood murdvargad. Tal on vankumatud põhimõtted, kindel rutiin ja lühike närv. Inimesed kutsuvad teda “kibestunud naabritõpraks”.

Aga kas on Ove siis sellepärast kohe kibestunud, kui ta ei kõnni kogu aeg ringi, lai naeratus justkui näkku kleebitud? Tema kareda pealispinna all on tegelikult pikk lugu ja palju kurbust. Nii et kui ühel novembrihommikul kolib naabermajja jutukas noor paar kahe väikese jutuka tütrega ning kogemata Ove postkasti lõhub, algab koomiline ja südantsoojendav lugu, milles võib kohata tüütut kassi, ootamatut sõprust ja haagisega tagurdamise iidset kunsti.

Fredrik Backman (snd 1981) on rootsi kirjanik, kes on seni kirjutanud kolm romaani. Eesti keeles on varem ilmunud tema teos „Mida minu poeg peaks maailmast teadma“, kuid tõelise
läbimurde tegi ta raamatuga „Mees nimega Ove“, mille tõlkeõigused on praeguseks müüdud pea neljakümnesse keelde. Nutta ja naerda pakkuv lugu on saanud bestselleriks üle maailma ning selle hiljuti valminud filmiversioon on üks vaadatumaid rootsi filme läbi aegade – umbes 1,8 miljoni vaatajaga üksnes Rootsis. Eestis jõuab film kinno mais.

Minu ostukorv