Selgusid Tänapäeva lastejutuvõistluse võitjad - Kirjastus Tänapäev
08. juuli 15

Lastejutukonkursi võitis Reeli Reinausi käsikiri “Kuidas mu isa endale uue naise sai”.

Lastejutuvõistlus toimus tänavu juba seitsmendat korda ja esimesest võistlusest on möödunud 11 aastat. Kokku on neile konkurssidele esitatud üle 260 käsikirja, millest raamatuna on ilmunud üle 40.

Tänavusele konkursile esitati 38 käsikirja, millest mõned ei vastanud nõuetele (olid juba varem ilmunud vms).
Žürii otsustas välja anda kolm auhinnalist kohta ja ära märkida kaks tööd avaldamissooviga. Žüriisse kuulusid inimesed Eesti Lastekirjanduse Keskusest ja kirjastusest Tänapäev, lisaks Ilona Kivirähk ajakirjast Täheke. Konkursi toimumist toetas ka Kultuuriministeerium, auhinnafondi suurus oli 3000 eurot.

I koha pälvis Reeli Reinaus käsikirjaga „Kuidas mu isa endale uue naise sai“. Peategelane on tüdruk nimega Kaisa, kes elab kahekesi oma isaga. Pereema on surnud juba üsna ammu ning isal on tekkinud tunne, et ta võiks uuesti abielluda, kuid nende otsingutega kaasneb üksjagu koomilisi seiku, sest tütar ja tolle sõbranna hakkavad isale usinalt nõu andma. Žürii tõstis esile ebaharilikku teemakäsitlust ja huumorit. Esikohaga kaasneb preemia 1200 eurot. Reeli Reinausist sai sellega esimene autor, kes on sama konkursi võitnud kaks korda.

II koha pälvis Kadri Lepp käsikirjaga „Poiss, kes tahtis põgeneda“. Käsikiri räägib poisist, kelle vanemad lähevad reisile ja jätavad poisi vanavanemate juurde. Solvunud poiss otsustab põgeneda. Žürii tõstis esile head pinge loomise oskust ja ladusat stiili. Teise koha preemia on 1000 eurot. Kadri Lepa käsikiri on kirjanduslik debüüt, ta töötab näitlejana Ugala teatris.

III koha pälvis Helen Käit käsikirjaga „Aardejaht ja muud koolivaheaja sekeldused Nõmmel“. Seikluslik lugu pakub lisa viimasel ajal pead tõstvale lastekriminullide žanrile. Kolmanda koha preemia on 800 eurot. Helen Käit on ka varem avaldanud lasteraamatuid.

Ära märgiti kaks tööd: Jana Maasiku „Frida ja Lonni üksinda kodus“ ning Heidi Raba käsikiri „Härra Hopsti“.

Mõlemad tööd on plaanis avaldada.

„Frida ja Lonni üksinda kodus“ räägib kahest tüdrukust, kes kodus olles mängivad fantaasiaküllaseid mänge erinevate väljamõeldud tegelastega. „Härra Hopsti“ on lugu poisist, kelle joonistatud koll ellu ärkab ja ta seiklustele viib.

Varasemalt on sama konkursi võitnud muuhulgas Piret Raud, Kristiina Kass, Siiri Laidla, Markus Saksatamm, Juhani Püttsepp ja Kairi Look.

Soovime õnne auhinnatutele ja äramärgitutele ning täname kõiki osalejaid. Järgmine konkurss toimub ilmselt millalgi 2016. aasta lõpus.

Minu ostukorv