EsilehtVälismaa mitteilukirjandusEinstein ajas ja ruumis

Einstein ajas ja ruumis

Samuel Graydon

26.50

Tema nägu on hoobilt äratuntav. Tema nimi on geeniuse sünonüüm. Täna päeval on ta samavõrd eeskuju kui inimene, kes sümboliseerib endast suuremaid asju: teaduse edusamme, inimmõistust, koguni ajastut. Aga kes Einstein tegelikult oli?

 

Albert Einstein, Nobeli füüsikapreemia laureaat, kes avastas üldrelatiivsuse, mustad augud ja valemi E=mc2, sõbrustas Charlie Chapliniga ja inspireeris (väga radioaktiivse) elemendi nr 99 nime, kukkus noorena keskkoolist välja ja FBI pidas tema kohta 1400 lehekülje pikkust toimikut.

 

Samuel Graydon äratab siin raamatus ajaloo kuulsaima teadlase uuesti ellu. „Einstein ajas ja ruumis“ jutustab 99 unustamatut lugu mehest, kes defineeris ümber selle, mismoodi me näeme universumit ja enda kohta selles – alates tema kadunud tütrest kuni natside eest põgenemiseni, armastuskirjadest kuni ebatõenäoliste leiutisteni, kurvameelse papagoi Bibo lõbustamiseks räägitud anekdootidest kuni Iisraeli presidendiameti pakkumise tagasi lükkamiseni, teadust muutnud avastuste ja mõtteeksperimentide kaudu.

Kategooria Välismaa mitteilukirjandus