Elu toredus

Michael Kumpfmüller

21.80

1923. aasta suvel kohtub Franz Kafka ühes Läänemere kuurordis 25-aastase juuditari Dora Diamantiga. Ja mõne nädala jooksul juhtub see, mis varem tundus võimatu: ta otsustab naisega jagada mitte üksnes voodit, vaid ka elu. Hoolimata murrangulisest ajast, hüperinflatsioonist, Berliinis järjest enam pead tõstvast antisemitismist ja Dora isast, kes leiab, et Franz pole „piisavalt juut“, ei lahku Franz Kafka ja Dora Diamant teineteisest kuni Kafka surmani 1924. aasta juunis. 

 

Michael Kumpfmülleri fantaasia, mis on põimitud Kafka päevikumärkmete, kirjade ja viimaste tekstidega, muudab tõsielusündmustel põhineva loo kaasahaaravaks romaaniks. „Elu toredus“ heidab ereda, peaaegu rõõmsa valguse Franz Kafka viimasele eluaastale, kujutades sügava poolehoiuga meest, kes on leidnud suure armastuse ja elu enda kätte haaranud. Samavõrd on kuulsa kirjaniku kõrval pühendatud tähelepanu Dorale, tema suhtele oma mõistatusliku sureva armsamaga. Nii sünnibki sügavalt puudutav raamat elust ja armastusest, kirjutamisest ja surmast. 

 

Michael Kumpfmüller (snd 1961 Münchenis) on saksa kirjanik ja endine ajakirjanik. Ta õppis ajalugu ja saksa kirjandust Tübingeni ülikoolis. Oma doktoritöö kirjutas ta Stalingradi lahingu käsitlustest („Die Schlacht von Stalingrad“).

Kategooria Välismaa ilukirjandus