Halastajaõe surm

M. C. Beaton

Allahindlus!

8.50

Hamish oli tujust ära. Erinevalt oma uuest paarimehest Charlie Carterist, kes tõmbas naisi magnetina ligi hoolimata sellest, et ta oli suur ja kohmakas nagu kõndiv katastroof, oli Hamish jälle korvi saanud. Ta istus üksi hotellirestoranis, sonkis oma osso bucco’t ja mõtles, miks ümbritsevad teda alati kaunid ja kättesaamatud naised.

Hamish oli näinud ilmutust: kergel sammul lähenevat halastajaõde viksi mütsikese, kommivärvides triibulise kleidi ja mustade sukkadega, kes nägi välja nagu muinasjutust välja astunud. Gloria Dainty. Hamish oli neiu õhtusöögile kutsunud ja too oli tulemata jäänud.

„Esimest korda elus,“ ütles Hamish oma hiljem kodus oma loomadele, „kuluks mulle ära üks kena pisike kuritegu, mis mõtted mujale viiks.“

Möödub vaid paar päeva ja Hamish komistab tõepoolest kuriteo otsa. Ja samal hetkel saab selgeks, et kenal halastajaõel oli väga mõjuv põhjus tulemata jätta.

 

M. C. Beaton, kodanikunimega Marion Chesney, ühe kaasaja populaarsema šoti krimikirjaniku raamatuid on tõlgitud paljudesse keeltesse. See on juba 32. eesti keeles ilmunud raamat, kus Põhja-Šoti mägismaal lahendab kuritegusid pisut omapärane konstaabel Hamish Macbeth.

Kategooria Välismaa ilukirjandus