EsilehtEesti mitteilukirjandusJooksmise ülistuseks

Jooksmise ülistuseks

Mart Einasto

23.70

See raamat on sündinud suurest austusest ja armastusest jooksmise vastu. Võib tunduda üllatav, et nii lihtsast ja igapäevasest asjast võiks olla nii palju rääkida, aga ometi on. Jooksmine on sama vana kui inimkond ise. Jooksmine on mänginud võtmerolli vähemalt ühes ajaloo pöördepunktis ja sellega on seotud palju põnevaid lugusid ja juhtumisi. Osaga neist saab selle raamatu kaudu tuttavaks.

 

Igaüks oskab joosta. See õpitakse koos käimisega nii noorelt, et õppimist ennast ei mäleta enam keegi. Kuigi jooksmisoskus on midagi nii iseenesest mõistetavat nagu rääkimine, asjal käimine või söömine, tuli kunagi neid kõiki õppida. Selgitamegi, kuidas õppida kiirelt ja kaua jooksma. Lisaks kümned väikesed praktilised küsimused, nagu millised on jooksuüritused, miks neil käia, kuidas varustust soetada.

 

Mart Einasto on sotsioloog ja tervishoiujuht. Ta on pidanud mitmeid ameteid sotsiaalsfääris ning olnud õppejõud mitmes ülikoolis. Selle kõrval on ta aga ka kirglik jooksuharrastaja, keda võib sageli näha erinevatel jooksuüritustel, sageli pigem finišiprotokolli alguse poole.

Kategooria Eesti mitteilukirjandus