EsilehtArhiivJooksuga Keeniasse. Maailma kiireimate jooksjate saladuste jälil

Jooksuga Keeniasse. Maailma kiireimate jooksjate saladuste jälil

Adharanand Finn

Spordiajakirjanik Adharanand Finn, kes on aastaid jälginud Keenia sportlaste edu maailma olulisematel pikamaajooksuvõistlustel, nii olümpiamängudel kui suurlinnade maratonidel, asus teele sihiga avastada Keenia jooksjate saladus ja proovida, kas ta suudab ka ise nendega sammu pidada.

Ta võttis oma perekonna (ja jooksuriided) ning kolis Devonist Keeniasse, väikesesse Iteni linna, kus elavad sajad riigi parimad sportlased ja mis on väidetavalt ka maailma jooksupealinn. Sinna pärale jõudnud, pani ta tossud jalga ja suundus julgelt tolmustele radadele, kus jooksis kõrvuti olümpiavõitjate, noorte lootuste ning paljasjalgsete koolilastega. Ta sõi nende toitu, magas nende treeninglaagrites, intervjueeris nende treenereid ja ärkas üles kell viis hommikul, et treenida mäkkejooksu. Ja kõige selle lõpus ootas teda tema unistus – võimalus joosta südikalt koos Keenia parimate jooksjatega oma esimest maratoni mööda lõvidega asustatud Keenia tasandikke.

“Jooksuga Keeniasse” on ühtaegu uurimus ja isiklik rännak ning on mõeldud kõigile, kes on kunagi juurelnud selle üle, miks on keenlased nii kiired ning mida oleks meil nendelt õppida.