EsilehtArhiivKõigi vastu

Kõigi vastu

Viktor Suvorov

Väljapaistva ajaloolase, kirjaniku ja sõjandusanalüütiku Viktor Suvorovi uus raamat on triloogia „Suure Aastakümne kroonika“ esimene osa, kirjutatud bestselleri „Vanakuradi vanaema“ parimates traditsioonides, grandioosne 1940.-te lõpu – 1950.-te aastate esimese poole sündmuste ajalooline rekonstruktsioon, ajast, mil raske sõjajärgne kriis sundis Nõukogude Liidu juhtkonda otsima riigi arengu uusi teid. Asetades nende aastate tuntud ja vähetuntud fakte ja sündmusi ühtsesse mosaiiki, jutustab autor võitlusest võimu pärast NSV Liidu juhtkonnas esimesel sõjajärgsel aastakümnel, otsustest, mille võtsid vastu Nõukogude Liidu liidrid ning nende otsuste tagajärgedest.

See raamat on sellest, kuidas Stalini pidevad ebaõnnestumised sise- ja välispoliitikas sõjajärgsetel aastatel viisid maa üliraskesse kriisi, klannide võitlusest Nõukogude juhtkonna sees ja nende salajastest plaanidest, poliitilistest intriigidest ja sellest, kuidas tegelikult oli korraldatud riigi ja selle satelliitide juhtimise süsteem. Tolle aja sündmused said pöördepunktiks Nõukogude Liidu arengus ja määrasid ette järgneva NSV Liidu kokkuvarisemise ning kapitalistliku majanduse ja vaba turu triumfi.

„Kõigi vastu“ on Venemaa ajaloo uus sensatsiooniline versioon, mis purustab tavalised ettekujutused ja müüdid XX sajandi keskpaiga võtmesündmuste põhjustest.