EsilehtEesti ilukirjandusKummiliimiallikad

Kummiliimiallikad

Kiwa

Allahindlus!

8.50

Tühistatud tulevik on kätte jõudnud. Salapärane agent saadab minategelase kadunud käsikirja otsima. Satutakse lagunevasse utoopiasse, kus seikleb ringi Alissa, kes on avastanud olmekeemia maagilised omadused. Sünnib kõige rajum tekst, mis kunagi eesti keeles kirjutatud.

 

Vahetu küte ajule.

 

„Kummiliimiallikad“ pälvis Eesti Kirjanike Liidu 2021. aasta romaanivõistluse EKSA ning EKI keele- ja stiiliauhinna.

 

„Kummiliimiallikates“ Kiwa pigem loob maailma kui jutustab lugu. See maailm

on ühtaegu nii mineviku kui ka oleviku nägu: sel on siirdeaja põrandaalune sisu, aga nüüdisaja retooriline vorm. See maailm jõuab meieni pigem asjade ja nähtuste kui inimeste kaudu; pigem vahetute teadvuslike meeleandmete üksikasjaliku loetelulise poeetika kui tähenduslike lugude viimistletud jutustamise kaudu. Postindustriaalsed tühermaastikud, sünteetilised helimaastikud, automaatkirjutuslikud sisemaastikud, funky pink, agropunk jne – kaardistav teadvus liigub kõigi nende vahel sujuvalt nagu Alice mingil hilissotsialistlikul imedemaal. Siin on nukrust ja paratamatust, aga ka huumorit ja hoogu. Sellel maailmal on sageli küberpungi lauseline tekstuur. Ja punki on siin ka sisuliselt palju. Kuid küberruumi tehnilist mitte-ruumi asendab kummiliimil (või millelgi muul?) põhinev kaleidoskoopilispsühhedeelne sisekosmos. Miski ütleb veel, et kõikidest oma teostest just selles on Kiwa kõige otsesõnalisemalt ja sirgjoonelisemalt poliitiline.

JAAK TOMBERG

Kirjandusteadlane

 

Käiks nagu võtteplatsil ringi, kus reaalsus on papist dekoratsioon ja sealt unenäolisesse maailma läbi kukkudes muutuvad meeled ja taju päriselt teravaks. Täpne tabamus maailma loomise paine ja naudingu vahekorrast. Sensoorne, sundimatu ja ulmasid usaldav tripp alateadvuslikku seiklusparki, mis üllatab nii tuttavlike kui tontlike maamärkidega läbi terve teose.

LIISA SAAREMÄEL

etenduskunstnik

 

Tutvu raamatuga

Kategooria Eesti ilukirjandus