Kuulillemõrvad

Anthony Horowitz

28.40

„Minu harakamõrvadest“ tuttavad kirjanduslik detektiiv Atticus Pünd ja Susan Ryeland, terava pilgu ja mõistusega raamatutoimetaja on tagasi!

 

Pärast krimikirjanik Alan Conway surmaga seotud vapustusi toimetamisest loobunud Susan Ryelandi elu on ilus. Ta peab koos oma kallimaga Kreekas pisikest võõrastemaja ja see on just see, mida ta ihkab. Või kas on? Mida sügavamale Susan päikeselise saare ellu sukeldub, seda enam igatseb ta vihmase Londoni ja kirjastamistöö järele.

 

Ühel päeval külastavad teda aga kaks võõrast Inglismaalt, kes räägivad kummalise loo mõrvast, mis juhtus nende uhkes Suffolki rannikul asuvas eliithotellis samal päeval, kui nende tütar abiellus. Ja nüüd on see tütar kadunud nagu vits vette.

 

Enamgi veel_– on üsna selge, et ka see aastaid tagasi toimunud mõrv ja tütre kadumine on jälle seotud Alan Conwayga. Mõrvaohver Frank Parris oli kirjaniku lähedane tuttav ning ta oli hotelli külastanud. Veel hullem, selgub, et ta on pannud nii hotelli kui selle elanikud oma raamatusse „Atticus Pünd võtab juhtumi vastu“. Ja selles raamatus võib peituda vihje mõrvarile_…

 

Läbielatust hoolimata ei suuda Susan kiusatusele vastu panna, vaid otsustab Treherne’ide pakkumise_– peatuda mõned nädalad nende hotellis ja teenida nende tütre kadumise lahendamise eest korralik summa raha_– vastu võtta. Ta pakib asjad ja astub vastu järjekordsele ohtlikule seiklusele, mis aga nõuab temalt rohkem, kui ta oskab arvata.

Kategooria Välismaa ilukirjandus