Laagerdatud mõrv

Melinda Mullet

22.70

Abigail Logan on edukas fotoajakirjanik, kes on otsekui saatuse ninanipsuna pärinud Šoti mägismaal asuva boutique-viskivabriku Abbey Glen. Ninanipsuna sellepärast, et Abigaili enda teadmised viskist mahuvad napsuklaasi ja ruumi jääb ülegi. Muidugi polnud ka Abbey Gleni parimast viskivaadist laiba leidmine just parim viis viskikogukonnaga tutvumiseks.

Abigail oli olnud rohkem kui rõõmus, kui asjad paika loksusid ning ta sai igapäevased tegemised oma ala meistrile jätta ja naasta oma tööle fotoajakirjanikuna. Aga pärast mõnekuist higistamist Nigeeria kuivas kõrbekuumuses, vaadates lõppematut surma ja hävingut, saab talle selgeks, et tööst on vaja paus võtta. Ja mis oleks puhkuseks parim koht kui Šoti mägismaa!

 

Loodetud lõõgastuse asemel aga ajab üks jama teist taga: esiteks on viskivabrikusse külla oodata kõrgetasemelisi viskimeisterid Jaapanist ja Abigail peab neid võõrustama. Siis on mäe otsa farmi kolinud salapärane uhke autoga mees, keda kohalikud peavad narkoärikaks ja kes tingimata Abigailiga kohtuda tahab. Siiski pole midagi stressitekitavamat kui mõrv … ja surm tundub Abigailil lausa kannul käivat.

 

MELINDA MULLET sündis Dallases, õppis Ameerikas, Austrias ja Inglismaal. Et ta vanemad on britid ning nii Melinda kui ka tema abikaasa tõsised viskifännid, siis on tema krimijutud inspireeritud Šotimaast. 2021. aastal ilmus ilmus eesti keeles „Mõrv viskivabrikus“, mis oli esimene nn viskivabriku mõrvade sarjas.

Kategooria Välismaa ilukirjandus