EsilehtVälismaa mitteilukirjandusLoomade joonistamise kunst

Loomade joonistamise kunst

24.60

Loomad pakuvad meile huvi nii lapsena kui ka täiskasvanueas. Käesolev käepärane raamat õpetab, kuidas nende jõudu ja isikupära pliiatsiga paberile püüda. See on äärmiselt praktiline kursus visandamisest õigete materjalide ja vahendite valimiseni, mis on eriti oluline välitingimustes joonistamiseks.

 

Kitsamate teemadena käsitletakse arvukate näidete põhjal nii portreede kui ka suuremate stseenide joonistamist erinevates tehnikates ja võtetega. Nii saab põhjalike juhiste järgi joonistada majesteetlike lõvisid ja tiigreid, graatsilisi stepiloomi, uudishimulikke närilisi ning loomulikult meid kõige lähemal ümbritsevaid lemmikloomi, koeri ja kasse. Isegi hobuste joonistamine ei ole hea juhatuse abil kättesaamatu.

 

Ühtegi reaalset looma ei ole teadagi võimalik joonistada korrektset anatoomiat ja detaile järgimata, neilegi teemadele pööratakse suurt tähelepanu. Samas ei piirdu raamat olemas olevate loomadega, nimelt kiigatakse ka koomiksitegelaste ja fantastiliste olendite maailma, kus piiriks on ainult joonistaja fantaasia.

Kategooria Välismaa mitteilukirjandus