EsilehtVälismaa mitteilukirjandusParadiis siin ja praegu. Karl Lagerfeldi erakordne elu

Paradiis siin ja praegu. Karl Lagerfeldi erakordne elu

William Middleton

33.20

2019. aasta veebruaris lahkus meie hulgast üks maailma tuntumaid kultuuriikoone Karl Lagerfeld, kes oli kolmkümmend viis aastat legendaarse Chaneli moemaja loominguline juht. Moegigant Lagerfeld polnud kuulus mitte ainult tänu sellele, et ta uuendas Chaneli kaubamärki ning tekitas pidevat kõmu ja elevust Chloé, Fendi ja omanimelise brändi kollektsioonidega, vaid ta lõi laineid ka oma isikliku eksimatult äratuntava stiiliga, mille signatuuriks olid tumedad päikeseprillid ja valge puuderdatud hobusesaba. Ja ärme unusta tema andunud kiindumust oma kallisse kassi Choupette’i!

 

Ajakirjanik ja kirjanik William Middleton elas aastaid Pariisis, kus ta töötas ajakirjade Women’s Wear Daily, W ja Harper’s Bazaar juures. Selle aja jooksul tegi ta Lagerfeldiga hulga intervjuusid, aga nad kohtusid korduvalt ka üritustel ja pidudel, mistõttu avanes tal võimalus tundma õppida moeguru seda poolt, mis oli tavaliselt avalikkuse eest varjatud.

Selles erutavalt hõrgus raamatus viib Middleton lugeja moetööstuse kõige salapärasematesse tagatubadesse ja kollektsioonide sünni kulisside taha, geniaalsete kunstnike, stiilsete seltskonnategelaste ja kuulsate staaride maailma, aga ta näitab ka Lagerfeldi isiklikku ja haavatavamat poolt, mida tundsid vaid tema lähimad sõbrad ja kaaslased.

Kategooria Elulood

Kategooria Välismaa mitteilukirjandus