Pühaku lunastus

Keigo Higashino

24.60

Füüsikaprofessor Manabu Yukawa ‒ uurija Galileo ‒ seisab pea lahendamatuna naiva mõistatuse ees, kus tema vaist ütleb üht, aga faktid hoopis midagi muud.

 

Mees, kes kavatses oma naise maha jätta, joob mürgitatud kohvi ja sureb. Loogiliseks kahtlusaluseks on tema abikaasa Ayane, kellel on aga mõrva ajaks vankumatu alibi. Lisaks on Tokyo politsei mõrvagrupi juhtuurija Kusanagi naisest kõrvuni sisse voetud ega taha kuuldagi, et tol võiks kuritooga midagi pistmist olla. Noor naisuurija Kaoru Utsumi on siiski kindel, et mõrvar on Ayane. Veendumusest uksi ei piisa ja nii teeb Kaoru seda, mida tema ülemus on hätta jäädes alati teinud ‒ ta helistab professor Manabu Yukawale.

 

Keigo Higashino „Puhaku lunastus“ on rabava meisterlikkusega komponeeritud mõrvamüsteerium, kus tunded võistlevad faktide ja reaalsus vaistuga ning lopplahendus ‒ mis üllatab isegi kogenud krimifänne! ‒ ei olegi ehk nii oluline, kui tee, mida mooda toeni joutakse.

 

Keigo Higashino sulest on eesti keeles varem ilmunud „Andunud kahtlusalune“, mille kaudu Eesti lugejad esmakordselt palavalt armastatud detektiiv Galileo sarjaga kohtusid.

Kategooria Välismaa ilukirjandus