Rinpotše

Monica-Linde Klemet

Allahindlus!

12.94

Seekord saabus Rinpotše õigeaegselt, nii et rahvas ei olnudki ootusärevusest üles köetud nagu tavaliselt. Ere ja Kaur juba teadsid, et ta ei raiska aega soojadele tervitussõnadele, vaid asub kohe asja juurde.

Pooleteise tunni pärast oli lõunapaus. Rinpotše lõpetas praktika heatujuliselt ja soovis kõigile head lõunat ning nõudis, et kahe tunni pärast olgu kõik tagasi. Päev jätkus praktika vaimus. Ere oli südamest tüdinenud.

Mis asi see üldse on? Mis asja me siin jorutame kõik nagu lambakari, ise midagi aru saamata?

 

Ere ja Kaur on juba mitmendat aastat veetnud kõik oma suvepuhkused Hispaanias ühes budistlikus keskuses. Seal jagab tarkusi Rinpotše – särav Tiibeti õpetaja. Õpingute kõrval pesumajas Rinpotše külaliste pesu küürides hakkab Erele tasapisi tunduma, et Rinpotše polegi ehk nii püha, kui esmapilgul paistis. Kuidas nüüd pettumustes, suhetepuntras ja oma sisemistes otsingutes ellu jääda? Millesse ja kellesse uskuda?

 

Monica-Linde Klemet (1984) on lõpetanud Tallinna Ülikooli eesti filoloogia erialal ning tegelenud üle viieteistkümne aasta meditatsiooni ja budistlike õpetustega.

Kaane kujundanud Gerda Märtens.

Kategooria Eesti ilukirjandus