EsilehtArhiivRuubert, lohe ja laevapoisid

Ruubert, lohe ja laevapoisid

Markus Saksatamm

Poiss jõudis koopasuule. Sealt õhkus talle vastu kanget väävlilehka, jubeda lohemao pelutavat hingust. Tasapisi harjusid silmad pimedusega ja nüüd märkas ta koopa peremeest. Üüratut kolmepäist peletist, kes koopasügavuses kerratõmbunult magas. Väike rüütel kogus end siiski kiiresti, ta puhus sõjasarve, tõstis rutakalt piigi ja tormas koopasse. Ühtäkki aga avas lohe keskmine pea haigutuseks suu ja rüütel jooksis otse tema pärani aetud lõugade vahele.

Klõnksti! tegi elukas ja järgmisel hetkel oli väike sangar lohe kõhus. Ta sirutas ettevaatlikult käsi ja jalgu ning veendus, et ihuliikmed olid terveks jäänud. „Lõppeski mu maine rännak, mis parata,” mõtles Ruubert nukralt.

Sellega rüütlipoisi seiklus siiski mitte ei lõppe, vaid alles algab, sest juba esimene kummaline kohtumine vana merekaruga lohe kõhus tõmbab ta pöörasesse seiklustekeerisesse.

Markus Saksatamm on kirjutanud naljakaid lastejutte ajakirjale Täheke ning avaldanud lasteraamatud „Võlur Sinku-Vinku ja nõiatrall” ja „Külaline Okidoki planeedilt“. „Ruubert, lohe ja laevapoisid” on Tänapäeva 2009. aasta lastejutuvõistluse võidutöö.

Arvustus portaalis Lastekas.ee