Salamõrvarite öö

Howard Blum

26.50

Tõsilugu natside salaplaanist tappa USA, Suurbritannia ja NSV Liidu riigijuhid II maailmasõja ajal.

Eesmärgiks on tappa kolm kõige tähtsamat ja valvatumat meest maailmas.

Salamõrvariteks on eriväljaõppega rühm, mida juhib „Euroopa kõige ohtlikum mees“.

Kaalul on ei midagi vähemat kui kogu läänemaailma saatus.

 

Aastal 1943 tulevad kolm liitlasliidrit – Franklin D. Roosevelt, Winston Churchill ja Jossif Stalin – esimest korda kokku, seda ülisalajasel konverentsil Teheranis. Kuid natsid on nende plaanist teada saanud ja Hitler näeb seda viimase võimalusena täieliku hävingu vältimiseks. Kuigi sõda on kahtlemata kaotatud, usuvad sakslased, et vahest oleks lootust jõuda mõistlikemate rahutingimusteni, kui liitlasriikide eesotsas oleksid teised mehed. Seega luuakse plaan koodnimega Kaugushüpe Roosevelti, Churchilli ja Stalini mõrvamiseks.

 

Kähku pannakse kokku natside erisalgad põhjaliku väljaõppega meestest, kes on varustatud eriliste relvadega. Erisalklased visatakse langevarjudega Iraani kohal alla. Neil on kuus päeva aega oma hulljulge ülesanne ellu viia, enne kui riigijuhid koju naasevad. Natside salaplaanist kuulda saanud FDR-i turvameeskonna ülem Mike Reilly – Montana kaevanduslinnakesest pärit mees, kes nimetab end „iirlasest võmmiks, kel on muskleid rohkem kui aru“ – teab hästi, et tal on vähe aega ja vigadeks pole ruumi, seega tuleb tal kahtlustest üle olla ja koostööle asuda NKVD agendiga, et päästa kolm kõige tähtsamat meest kogu maailmas.

 

„Salamõrvarite öö“, mis sisaldab ka kaheksa lehekülje jagu mustvalgeid fotosid, on põnev tõsilugu natside võimatust missioonist ja ühest sihikindlast mehest, kes suutis väljakutse vääriline olla ja maailma katastroofist päästa.  

Kategooria Ajalugu

Kategooria Välismaa mitteilukirjandus