EsilehtArhiivShinrin-yoku. Jaapani tervistav ja lõõgastav metsakümblus

Shinrin-yoku. Jaapani tervistav ja lõõgastav metsakümblus

Yoshifumi Miyazaki

Selles puude ravivast väest kõnelevas raamatus kohtuvad loodus ja kaasaegne teadus.

 

Termin shinrin-yoku, või metsakümblus võeti kasutusele 1980ndatel aastatel Jaapanis ja see tähendabki sõna-sõnalt kõigi oma meelte kümblemist metsakeskkonnas.

 

Puudel on oluline koht paljude inimeste südames. Me teame intuitiivselt, et tunneme end looduse rüpes kuidagi paremini. Jaapani professor ja teadlane Yoshifumi Miyazaki juhatab meid metsakümbluse teaduslike aluste ja praktiliste võtete kaudu selle tervistava toime juurde.  Metsakümblus vähendab tõestatult stressi, tugevdab immuunsüsteemi ja parandab meeleolu.

Metsakümblus on looduslik teraapiavorm, mida nüüdseks on võimalik praktiseerida paljudes maailma riikides. Ükskõik, kas otsustate tervikliku metsateraapiaprogrammi kasuks või veedate lihtsalt rohkem aega kodulähedasel rohealal, sellest raamatust leiate kõik vajaliku, et omal käel shinrin-yokut  proovida.

 

Yoshifumi Miyazaki on professor, teadlane ja Chiba ülikooli keskkonna-, tervise- ja pinnaseuuringute keskuse asedirektor. Ta on avaldanud mitu raamatut metsateraapia toimest ja kasulikkusest.

 

Tutvu raamatuga