EsilehtVälismaa ilukirjandusSidney Chambers ja surma vari

Sidney Chambers ja surma vari

James Runcie

Allahindlus!

13.60

On 1953, kuninganna Elizabeth II kroonimisaasta. Grantchesteri vikaar Sidney Chambers – varastes kolmekümnendates noor mees, pikakasvuline, tumepruunide juuste, sarapuupähklivärvi silmade ja rahustavalt leebe jutuga – on vaimulik, kellest sai detektiiv üpris juhuslikult pärast üht matust, kui keegi ebamäärases eas naisterahvas avaldas kahtlust, et Cambridge’i advokaadi hiljutine surm ei olnud enesetapp, nagu kõikjal kuulutati, vaid mõrv.

 

Võib-olla polegi detektiivitöö vaimulikuametiga täiesti ühitamatu: pääseb ju preester kohtadesse, kuhu politseinik ei pääseks. Sidney avastab ühtlasi, et nagu vaimulik nii ei saa ka detektiiv tunda end hetkekski vabana oma ametist. Siiski õnnestub tal rööbiti tööga veidi aega triktrakimängu, sooja õlle ja kuuma džässi jaoks näpistada.

 

Selles raamatus uurib Sidney Chambers koos inspektor Geordie Keatingiga kuut juhtumit, mille hulgas on Cambridge’i advokaadi kahtlane enesetapp, skandaalne juveelivargus aastavahetusel, džässipromootori tütre seletamatu surm ja šokeeriv kunstivõltsing.

 

Eesti vaatajale on sarmikas Sidney Chambers ja inspektor Geordie Keating tuntud ka Briti sarjast „Grantchester“.

 

Tutvu raamatuga

Kategooria Välismaa ilukirjandus