EsilehtArhiivSisalik pagasis

Sisalik pagasis

Anna Nicholas

Londoni koorekihi suhtekorraldaja Anna kolib šotlasest abikaasa ja kuueaastase pojaga vanasse lagunenud maamajja looduskauni Mallorca mägedes. Uus elu saarel ei tähenda ainult eksootilisi traditsioone, lõppematuid festa’sid ja imehead kokakunsti, vaid ka macho-sisalikke, hulle eesleid, rääkivat konna, hirmutavat turumüüjat ja sõiduõpetajat, eluohtlikke kirjutamata liiklusreegleid, pealetükkivaid külalisi ja ülijutukaid kohalikke, kes ei näi teadvat midagi aja väärtusest. Lihtsal saareelul on nii ohtralt häid kui ka mõningaid varjukülgi – näiteks see, et kõik asjad, kaasa arvatud ehitustööd vanas majas, toimuvad poc a poc ehk sammhaaval, ärritava aeglusega.
Nagu sellest kõigest veel vähe oleks, üritab Anna õppida kohalikku keelt, treenida oma elu esimeseks maratoniks, jätkata suhtekorraldustööd üha võõrastavama suurlinna rikaste veidrike seltskonnas ning tulla Londoni ja Mallorca vahet pendeldades toime oma kohutava lennuhirmuga.

Anna Nicholas on vabakutseline ajakirjanik, kes on muu hulgas töötanud Guinnessi maailmarekordite hindajana ja omaenda suhtekorraldusfirmas ning organiseerinud Royal Geographical Society liikmena ekspeditsiooni tiibklaveri viimiseks vaivai suguharule Lõuna-Ameerikas. BBC on ekspeditsioonist teinud dokumentaalfilmi.

Vaata ka www.anna-nicholas.com.