EsilehtArhiivTaas terveks

Taas terveks

James L. Creighton | O. Carl Simonton | Stephanie Matthews-Simonton

Simontonide terviklik lähenemine ühendab traditsioonilise vähiravi psühholoogilisega, et luua tervenemiseks soodsaim sise- ja väliskeskkond. Tulemused on märkimisväärsed: USA keskmiste näitajatega võrreldes on Simontonide patsiente ellu jäänud kaks korda rohkem, kusjuures paljudel juhtudel on haigus taandunud või on patsiendid täielikult paranenud.

Simontone on peetud vähktõve psühholoogiliste põhjuste ja vähiravi kõige väljapaistvamateks asjatundjateks.

Raamatus „Taas terveks” iseloomustavad Carl ja Stephanie Simonton tüüpilist vähihaiget, kirjeldades, kuidas inimese enda reaktsioon stressile ja muudele emotsionaalsetele teguritele võib kaasa aidata vähktõve tekkele ja arengule, ning kuidas positiivsed ootused ja oma sisemuses toimuvate protsesside mõistmine ja enda eest hoolitsemine saavad paranemisele kaasa aidata.

Raamat toob lugejateni eneseabi meetodid, mida Simontonide patsiendid on väga edukalt kasutanud tavapärase meditsiinilise ravi mõju tugevdamiseks. Nende meetodite hulka kuuluvad positiivse suhtumise omandamine, lõdvestumine, visualiseerimine, valuga toimetulek, füüsiline treening ja emotsionaalse tugisüsteemi loomine.