EsilehtArhiivTõhusad venitusharjutused

Tõhusad venitusharjutused

Kakuko Nakamura

Milline naine ei tahaks, et ta keha püsib kaua nooruslik? Liigne kehakaal, jäikus ja valud kipuvad aga aastatega lisanduma ja keha hakkab ära vajuma. Sageli ei aita selle vastu ka regulaarne jõusaali- või jooksutrenn.

Selles raamatus tutvustatakse tõhusaid venitusharjutusi, mis aitavad vältida jäikust ja valu liigestes ning hoida keha noorena. Saladus peitub niinimetatud „kolmes suures liigeses“ – õla-, puusa- ja põlveliigeses. Kui ükskõik millist neist pikka aega koormata, tekib kergesti jäikus ja valu ning liigesed deformeeruvad. Kui probleemset kohta õigesti venitada ja taas tasakaal leida, siis see mitte üksnes ei paranda vigastusi, vaid taastab ka kauni figuuri.

 

Spordiarst ja kirurg-ortopeed dr Nakamura Kakuko on oma 25aastase  arstipraktika vältel kokku puutunud väga erinevate  muredega. Ravides igapäevaselt Riikliku Sporditeaduste Keskuse juures Jaapani Olümpiakomitee poolt toetatud sportlasi ja ka teisi atleete, on doktor oma ala tõeline spetsialist ning töötanud välja väga tõhusa treeningprogrammi keha liikuvuse parandamiseks, vananemisprotsessi aeglustamiseks ja vigastuste vältimiseks.

 

Tutvu raamatuga