EsilehtLaste- ja noorteraamatudÜks koll läks ükskord kooli

Üks koll läks ükskord kooli

Ilona Martson

Allahindlus!

2.60

Käesolev on juba kolmas kogumik ajakirja Täheke jubejuttude võistlusele saadetud töödest. Eelmine – „Rohelise limakolli kättemaks“  – ilmus 2016. aastal, esimene kogumik „Eesti lapse jubejutud“ aga täpselt 10 aastat tagasi.

 

Nende kaante vahel on 87 õudset ja väga õudset jubejuttu Eesti lastelt. Mõned jutukesed on 2016.–2017. aasta võistlusel auhinnatud ja Tähekeses ilmunud tööd, mõnede lugude autorite jaoks ilmub selles raamatus nende esimene trükiproov.

 

„Peetagu siiski meeles, et need on kõigest jutud, mitte päris elu. Õnneks. Kui mõni päris isa jääb tööle hiljaks, siis ei suleta teda karistuseks arbuusi sisse ega panda Konsumis müüki. Kui mõni päris tüdruk liiga palju kädistab, siis ei ole karta, et tema isiklikud kingad teda kägistama hakkavad. Ning muidugi tahaks loota, et Harjumaa Liinide päris bussiga päriselt Vaidasse sõitmine on samuti üldiselt ohutu ettevõtmine.

 

Aga jutte lugeda on sellegipoolest lõbus ja vahel isegi õpetlik. Head lugemist ja habisemist!“ soovib kogumiku koostaja Ilona Martson.

 

Tutvu raamatuga

Kategooria Laste- ja noorteraamatud