EsilehtArhiivÜlepeakaela. Armununa Lõuna-Itaalias

Ülepeakaela. Armununa Lõuna-Itaalias

Chris Harrison

Jättes sõbrad ja karjääri Austraalias, kolis Chris Harrison ülepeakaela Lõuna-Itaalia linnakesse Vahemere ääres, et alustada seal uut elu oma itaallannast kallima Danielaga.

Raamatus võtab Chris meid kaasa hoogsale ja lõbusale, ent samas närvesöövale seiklusele Itaalias, tutvustades sealseid tööotsinguid ja tüütut bürokratismi, söömis- ja joomiskombeid, ilmastikuolusid, sõprus- ja sugulussidemeid, keelt, poliitikat, maffiat, meditsiini, kohutavat liiklust ja saamatuid korravalvureid, kitsarinnalisust ja vastutulelikkust.

Chrisi teed ristuvad hulga ebaharilike tüüpidega, näiteks neofašistist veterinaariga, politseinikuga, kes moonutab korrektse asjaajamise huvides kuritegusid, arstiga, kes ravib patsiente kodutehtud limoncello’ga, ja endise õpetajaga, kes ei mäleta isegi omaenda nime. Suurimaks proovikiviks osutub aga Daniela mamma, kellele ei meeldi tulevase väimehe aluspükste värv ja lodev suhtumine katoliiklusse ning kes tahab ehitada oma majale teise korruse, kus Chris ja Daniela saaksid kuni surmani õnnelikult elada.

„Ülepeakaela” on lummav jutustus kahe eri kultuuri põrkumisest ja põimumisest, Itaaliast ja itaallastest ning armumisest ja armastusest itaalia moodi.

Chris Harrison on ajakirjanik ja inglise keele õpetaja. Autori ja tema kirjutiste kohta vaata lähemalt www.chrisharrisonwriting.com.