EsilehtVälismaa ilukirjandusViimsepäeva valvurid

Viimsepäeva valvurid

Robert Ludlum

32.30

Ameerika luureagent Harry Latham on õnnestunud sisse imbuda Valvurite Vennaskonna – pärast Kolmanda Reichi langemist tekkinud neonatsi organisatsiooni – Alpi orus asuvasse peakorterisse. Siis aga, pärast kolme aastat põrandaalust tööd ja operatsiooni eduka finaali künnisel, Harry kaob.

 

Drew Latham, Konsulaaroperatsioonide agent USA Pariisi saatkonnas, kavatseb oma kadunud vanema venna üles leida. Kui aga saabub hea uudis, et Harry on välja ilmunud, kerkivad koletud kahtlused. Kas Harry oli vahele jäänud? Ja kui oli, siis miks lasi Vennaskond tal põgeneda?

 

Sest Harry Latham tuli tagasi natside salajaste toetajate nimekirjaga. Nende hulgas on USA, Inglismaa ja Prantsusmaa kõrgeid riigiametnikke, inimesi, kes on olnud tõelised kodumaa-armastuse etalonid. See nimekiri tooks kaasa valitsuste langemise ja kaose … Aga on see nimekiri ikka õige? Kas Drew Latham saab oma venda ‒ või üldse kedagi ‒ usaldada? Tõeotsing ja võitlus üha kasvava natsiohuga viib Drew’ ohu ja surma labürinti. Kes sealt elusalt välja tuleb, selle käes on vaba maailma saatus.

Kategooria Välismaa ilukirjandus