VANALINNA RAAMATUMÄNG - Kirjastus Tänapäev
23. september 17

VANALINNA RAAMATUMÄNGU VIHJED

 

Mäng toimub laupäeval 12.00-20.00

 

Järgnevalt loete vihjeid, kust leida mängu lahendamiseks vajalikud kaheksa vastust. Kõik vastused on numbrid, mis tuleb vastamisel sisestada allolevale lingile samas järjekorras ning ilma tühikute või kriipsudeta, nii et tekib 13-kohaline kood. Vale koodi sisestamisel ütleb programm „vale“, õige koodi sisestamisel sõna „vale“ kaob. NB! Loosimisel osalemiseks lisage kindlasti ka oma meiliaadress ja vajutage all nuppu „SAADA ÄRA“. Auhinnad on ette nähtud kolmele kõige kiiremale (saab valida ükskõik millise Tänapäeva kirjastatud saadaval oleva raamatu) ja lisaks loositakse kõigi ülejäänute vahel välja veel vähemalt viis auhinda (raamat “Vanalinna detektiivid” jms). Kuna tegu on esimese sellise mänguga, siis ei oska me ennustada osalejate hulka – suurema osavõtu korral suurendame ka auhindade arvu. Loosimisel lähevad arvesse täna kuni kell 20.00 laekunud vastused, siis teatame ka vihjete vastused.

PALUN ÄRGE POSTITAGE KOMMENTAARIDESSE VASTUSEID!

 

Link:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdrerz_NKP0V8kNu5Ah_ckVQvlmkie7J-0YxKSidboBdjgNcQ/viewform?c=0&w=1

 

 

  1. Ühe vanalinna maja akendel on nn auruteatri liikuvad nukud. Koodi esimene number on kass-kopteri nukul olevat varvaste arv. Mitu varvast on tema ühel käpal? Nähtavuse huvides – sama numbri saab ka ühe käpa küüniseid üle lugedes. (ühekohaline number)

 

  1. Tallinna Linnateatri ees on mälestuskivid seal esitatud etendustele. Otsige üles vasakult (Raekoja poolt lugedes) kaheksas mälestuskivi ja kirjutage seal koodi järgmiseks osaks selle etenduste arv! (kahekohaline number)

 

  1. Tallinna vanalinnas asub ka Eesti Lastekirjanduse Keskus. Selle sildil on kujutatud tekstilõiku ühest tuntud lasteraamatust. Peate nüüd kokku lugema, mitu tähte on selle sildi kõige pikemas sõnas. NB! Vaadake tekstilõiku, mitte asutuse nime! (kahekohaline number)

 

  1. Mitut kuldset lilleõit on kujutatud Mustpeade maja luku ning koputiga uksepoolel? Majja siseneda ei ole vaja. (kahekohaline number)

 

  1. Eesti vanima kohviku vaateaknal sõidab auruveduri mudel. Milline number on selle veduril? (kahekohaline number)

 

  1. Kui möödute kunstnik Adamson-Ericu majamuuseumist ja astute Toompeale viivast trepp-tänavast üles, näete seal kahetähelise nimega poodi (silt tänava kohal). Samad kaks tähte on ühe keemilise elemendi sümboliks. Vastuseks kirjutage selle keemilise elemendi number elementide perioodilisuse tabelis! (kahekohaline number)

 

  1. Tallinna raekoja ühe seina äärde on püstitatud vanaaegne postkast. Milline number on kirjutatud selle kirjapilu kohale? (ühekohaline number)

 

  1. Üks kuulsamaid vanalinnas iial elanud inimesi on ühes vanalinna majas aastail 1843–1846 elanud vene kirjanik Fjodor Dostojevski. Kui seisate selle maja ees, näete lähedal samal tänaval ühe riigi saatkonna lippu. Mitu värvi on sellel lipul? (ühekohaline number)

Minu ostukorv