24 tundi Vana-Roomas. Üks päev roomlaste elus
Philip Matyszak
Aastal 137 AD on Rooma oma võimu tipul. Keisririik naudib suurt jõukust ja küllust, linn ise on aga kultuuri ja hariduse keskus. Keskmine roomlane neid hüvesid nautida ei saa. Talle ei lähe korda piiride laienemine, uhked ehitised või lennukad ideaalid. Enamiku inimeste elu on raske ja iga päev esitab uusi väljakutseid.
Käesolev raamat toob meieni ühe päeva Roomas ja viib meid kahekümne neljaks tunniks linnaelanike seltskonda. Igal tunnil kohtume uue roomlasega, senaatoritest orjadeni, preestritaridest prostituutideni ja vahimeestest pesunaisteni. Nad kõik loovad mitmekihilise pildi Rooma ühiskondlikust lõimest. Mida ütlevad igast vanusest ja seisusest tavainimeste elud Rooma enda kohta?
Neil lehekülgedel saate teada, mis juhtus vandest üle astunud Vesta neitsiga ja miks oli ebaseaduslik astroloogilt keisri kohta küsida. Õpite ühe päevaga tundma Rooma tõelist palet, abiks linna tähtsaim ressurss: Rooma inimesed.
Philip Matyszak töötab Cambridge’i ülikooli täiendõppe instituudis ja uurib seal antiikajalugu. Ta on kirjutanud üle kahekümne raamatu, nende seas menukid “Vana-Rooma viie denaariga päevas” ning “Kreeka ja Rooma müüdid”. Ta elab Kanadas Briti Columbias.