Eelaimuste büroo

Sam Knight

Allahindlus!

13.60

Erakordne tõestisündinud lugu psühhiaater John Barkerist, kes uuris ettenägemise väge, ja hakkas lõpuks uskuma omaenda varajast surma.

21. oktoobri hommikul 1966. aastal ärkas muusikaõpetaja Kathleen Middleton oma Londoni eeslinna kodus õhku ahmides ja tugeva veendumusega, et sündimas on midagi hirmsat. Tund aega hiljem toimus Aberfani kaevanduskülas räbuvaring, mis mattis enda alla elumajad ja nõudis 144 inimelu. Arstide ja hädaabitöötajate seas, kes õnnetuspaigale jõudsid, oli ka tollane Sheltoni haigla psühhiaater John Barker. Õnnetust uurides jõudis ta veendumusele, et seda olid ette ennustanud mitmed üleloomulikud märgid ning otsustas koostöös ajalehega Evening Standard asutada eelaimuste büroo, et uurida inimeste unenägusid ja eelaimusi, et edasisi selliseid õnnetusi ära hoida.

Middleton oli üks sadadest pealtnäha tavalistest inimestest, kes jagas järgnevatel aastatel bürooga oma aimusi, mis olid paljudel juhtudel õõvastavalt täpsed. Kui Barker töö jätkudes aina sügavamale esoteerikasse kaevus, hakkas tema professionaalne reputatsioon kannatama. Aga isegi terendava ametialase alanduse valguses tema otsusekindlus vaid tugevnes ning lõpuks jõudis mees õõvastavale selgusele, et ennustatud on juba ka katastroofi tema enda elus.

Me kõik teame, et ettenägemine on võimatu, aga ometi juhtub seda kogu aeg.  Elud on tulvil kokkusattumisi  ja võimatuid juhuseid – küsimus on selles, millise tähenduse me neile seletamatutele sündmustele anname ja kuidas seeläbi oma elusid mõtestame. 

Kategooria Välismaa mitteilukirjandus