Elizabeth Taylor

Kate Anderson Brower

30.90

Elizabeth Taylor oli Hollywoodi kuldajastu populaarseim näitlejanna, keda paljud peavad ka 20. sajandi kuulsaimaks filmistaariks. Legendaarselt kauni ja glamuurse tähe karjäär algas juba kaheteistaastaselt ja vältas enam kui pool sajandit. Ta mängis ligi kuuekümnes filmis, sealjuures paljudes kultuslikes rollides, ning pälvis muu hulgas kaks Oscarit, neli Kuldgloobust ja Ameerika Filmiinstituudi elutööauhinna.

 

Erakordne oli ka Taylori isiklik elu, mida iseloomustasid seebiooperlikud armusuhted, kaheksa abielu ja pikaajaline võitlus sõltuvustega. Samas oli ta esimene kuulus aktivist, kes andis hindamatu panuse võitlusse HIV-i ja aidsi vastu. Lisaks tunti teda kui kavalat ja söakat ärinaist, kes nõudis alati seda, mida väärt oli, muutis Hollywoodi mängureegleid ja teenis terve varanduse omaenda parfüümisarjaga.

 

Esimeses ametlikus Elizabeth Taylori biograafias avab Kate Andersen Brower maailma Elizabethi pilgu läbi. See on ilustamata lugu intelligentse, kaastundliku, järjekindla, kerglase ja keeruka naise silmapaistvast karjäärist ja marulisest eraelust. Biograafia tugineb seni avaldamata kirjadele ja päevikusissekannetele ning intervjuudele Taylori pereliikmete ja sadade lähimate sõpradega.

Kategooria Elulood

Kategooria Välismaa mitteilukirjandus