Reeturi surm

M. C. Beaton

20.80

Kuigi Kate Hibbert pole unises Lochdubhi külas elanud palju kauem kui aasta, on ta selle asukad oma ülemäära abivalmis käitumisega juba närvi ajanud. Niisiis loodabki naaber, nähes Kate’i raske kohvriga lahkumas, et lõpuks ometi kolib sehkendav krõhva jäädavalt mujale. Ent kaks nädalat hiljem saabub Kate’i nõbu teatega, et naine on hoopis kadunud.

 

Kadumist asub uurima seersant Hamish Macbeth, kes peagi leiab end valede, intriigide ja skandaalide võrgust ning hakkab taipama, et Kate oli palju halvem inimene, kui paista lasi. Pettuste puntrast väljapääsu otsides jõuab Hamish halastamatu ja reeturliku mõrvari jälile. Kui ta mõrvari tabab, saab Lochdubh viimaks ometi naasta oma häirimatusse argipäeva. Aga läbi kukkudes kaotab Hamish kõik: töö, kodu ja rahumeelse elu armastatud külakeses.

 

M. C. Beaton, kodanikunimega Marion Chesney, on üks tänapäeva populaarsemaid šoti krimikirjanikke. Käesoleva raamatusarja peategelane on konstaabel Hamish Macbeth. Eesti keeles on selles sarjas varem ilmunud kolmkümmend kuus raamatut.

Kategooria Välismaa ilukirjandus