Spiooni surm

M. C. Beaton

21.80

Kuigi Hamish Macbethi haldusala on hiiglaslik, meeldib talle töötada üksi, rahus ja vaikuses. Seetõttu ei joobu ta õnnest, kui tema partneriks määratakse Chicagost pärit mõistatuslik politseiseersant James Bland. Ametlikult on Bland Šotimaal selleks, et tutvuda kohaliku politsei töömeetoditega, tegelikult aga tahab, et Hamish aitaks tal vahele võtta venelaste spioonivõrgustiku.

 

Suure salaoperatsiooni vahepeal peavad Hamish ja Bland tegelema igapäevase politseitööga: jamad liikluses, kadunud koerad ja rahakotid, aga ka vägivaldsete röövide ja varguste laine, mille taga on keegi ämblikuvõrgu-tätoveeringuga mees. Hamishil läheb vaja kogu oma mägismaalase kavalust, et tulla toime spioonide sünges maailmas, tabada Lochdubhi murdvaras ja päästa kõigi nende sekelduste tõttu hooletusse jäänud suhe kauni parameediku Claire’iga.

 

M. C. Beaton, kodanikunimega Marion Chesney, on üks tänapäeva populaarsemaid šoti krimikirjanikke. Käesoleva raamatusarja peategelane on konstaabel Hamish Macbeth. Eesti keeles on selles sarjas varem ilmunud kolmkümmend kuus raamatut.

Kategooria Välismaa ilukirjandus