Uued Siiditeed

Peter Frankopan

Allahindlus!

11.90

„ Varem viisid kõik teed Rooma. Nüüd viivad need Pekingisse.“

 

Peter Frankopani 2015. aastal ilmunud „Siiditeid“ saatis tohutu menu ning sellest sai üleöö ajalookirjanduse klassika. Värske pilk maailma ajaloole avas lugejatele uue perspektiivi ja lasi meil kõigil näha minevikku uue nurga alt. „Uued Siiditeed“ täiendavad ja ajakohastavad seda lugu, keskendudes lakkamatult muutuva maailma olevikule ja tulevikule.

 

Siiditeid mööda Euroopast Venemaa ja Lähis‑Ida kaudu Hiina poole liikudes tuletavad „Uued Siiditeed“ meelde, et elame tihedalt läbipõimunud maailmas. Brexiti ja Trumpi ajastu Läänt iseloomustavad isoleeritus ja killustatus on teravas kontrastis Siiditeel alates 2015. aastast aset leidnud sündmustega, mille suund on suhete tugevdamise ja koostöö poole.

 

Peter Frankopan heidab värske pilgu tänapäeva Siiditeedel loodavatele suhtevõrgustikele ja annab ülevaate neis jõukeskustes toimunud nihete ülemaailmset järelkajast, millest Lääne ajakirjanduses sageli ei räägita. See oluline – ja lootusrikas – raamat palub meil mõelda selle peale, kes me oleme ja kus me maailmas asume, ning heidab valgust teemadele, millest sõltub meie kõigi elu ja elatis.

 

Tutvu raamatuga

Kategooria Ajalugu

Kategooria Välismaa mitteilukirjandus