Õige kummalised lood – Anti Saare “Juturaamat”

Ajaleht Raamat nr 100

 

 

Anti Saare kirjutatud ja Jüri Mildebergi illustreeritud „Juturaamat” on heas mõttes kummastav teos õige kummaliste piltide ja õige kummaliste tegelastega, kelle toimetamistes leidub naljakat ja õpetlikku nii lastele kui ka täiskasvanutele.

            Teiste hulgas on „Juturaamatus” juttu Vahurist, kes võtab väheke omamoodi arsti soovitust keskkonda vahetada; Askost, kes püüab kõiges olla hall ja keskpärane, kuid kelle ürituse nurjab kaunis erakordne surm; Jaanusest, kes mõtleb välja uue superkangelase nimega Vesimees, kellel aga tuleb hakata rinda pistma konkureeriva Esimehega; Timmist, kes kaotab oma varju ja peab seda kibedasti kahetsema; maalikunstnik Fridast, kes püüab kujutada maailma võimalikult tõepäraselt, proovides viimaks maalida maalimist ennast; sinjoore Piolost ja sellest, kuidas ta tänu oma kuuele räpasele lapsele ja abikaasale Armiliale leiutab täiuslikud pesulõksud; ja mõõdutundeta mehest, kes leiab oma liialdamistungile sobiva rakenduse kirjanikuametis.

            Anti Saar (snd 1980) on tõlkija, kirjanik ja mängudisainer, kelle eelmine lasteraamat „Kuidas meil asjad käivad” (2013) võitis nii Eesti Lastekirjanduse Keskuse auhinna Aasta Rosin kui ka Eesti Kultuurkapitali aastaauhinna lastekirjanduse valdkonnas. Saar on võitnud ka kirjanduspreemia Esimene Samm.

            Jüri Mildeberg (snd 1965) on kunstnik, kes on joonistanud nii ajakirjadesse, raamatutesse kui ka majadele. Tema illustreeritud Aino Perviku raamat „Ühes väikeses veidras linnas” võitis 2010. aastal Eesti Lastekirjanduse Keskuse auhinna Aasta Rosin.

 

Hanna Veskioja

 

 

 

Anti Saar

Juturaamat

Illustreerinud Jüri Mildeberg

76 lk, kõva köide

Minu ostukorv