Suur saladus, mis muudab kõik

Ajaleht Raamat nr 50

Septembri lõpus ilmub eesti keeles Kami Garcia ja Margaret Stohli raamat „Ilusad olendid“, mis valiti mullu raamatupoe Amazon poolt aasta parimaks noorteromaaniks. Edu on olnud kiire ning praeguseks on raamatu õigused müüdud juba kümnetesse keeltesse ning Warner Brosi filmikompanii plaanib 2011. aastal välja tulla filmiga, mille lavastab Richard LaGravenese („Madisoni maakonna sillad“, „P.S. Ma armastan sind“).

Raamatu tegevus toimub Lõuna-Carolinas Gatlini väikelinnas. Ethan Wate’i, kes loeb kuid, mis on jäänud selle ajani, kui tal on võimalik Gatlinist põgeneda, hakkavad painama unenäod kaunist tüdrukust, keda ta pole kunagi kohanud. Ent kui Lena Duchannes kolib elama linnakese kõige vanemasse ja kurikuulsamasse häärberisse, kisub mingi arusaamatu jõud teda tüdruku poole ja ta otsustab välja selgitada, mis side see on, mis neid seob.

Ethan mõistab, et on just teda unes näinud. Lena on hoopis teistsugune kui kõik, keda Gatlini väikelinnas eales nähtud, ja ta näeb kõvasti vaeva, et varjata oma võimeid ning needust, mis on tema suguvõsa kummitanud juba mitu põlve. Kuid isegi rohtunud aedade, süngete soode ja murenevate surnuaiamüüride keskel pole võimalik saladust igavesti varjul hoida. Linnakeses, kus üllatusi pole, võib üksainus saladus kõik täiesti teiseks muuta – mõned armastajad on teineteise jaoks kui loodud, teiste peal lasub needus.

Kami Garcia ja Margaret Stohl tulid mõttele kirjutada oma esimene raamat lõunasöögi ajal. Margareti on alati võlunud fantaasiad ja ta tahtis kirjutada raamatut üleloomulikest olenditest, Kami on aga alati armastanud lugusid, mille tegevus toimub lõunaosariikides ja tema tahtis kirjutada raamatut, mis lähtuks tema juurtest Lõunas. Et neil polnud muud, mille peale kirjutada, kritseldasid nad pabersalvrättidele idee loost, milles oleksid ühendatud nende mõlema kired. Kui nad lauast tõusid, oli raamat „Ilusad olendid” juba alguse saanud. Kami ja Margaret elavad koos oma peredega Californias, Los Angeleses.

Minu ostukorv