Legendaarne, umbes 2200 aastat vana ja 6352 kilomeetrit pikk Suur Hiina müür näib kaljukindlalt kuulutavat Hiina iidset soovi tõmmata joon enda kui arenenud tsivilisatsiooni ja selle piiride taha jäävate „barbarite” vahele. Müüri efektiivsuse ja kasuteguri üle on palju vaieldud, ent tõsiasjaks jääb, et välisvallutajad on tõepoolest põhjalikumalt Hiinasse tunginud vaid paaril korral, ning ka siis hetkel, kui sealne sisevastuoludes nõrgenenud valitsus pole müüri valvamisega just kõige paremini toime tulnud. Kuid ähvardavalt kõrguva lõputu müüri ja selle ümber tekkinud müütide taga peitub tegelikult kogu Hiina välismaailma- ja enesekäsitluse keerukas ajalugu.
Julia Lovell vaatab kaasaegse Hiina müüri mütoloogia taha, paljastab killustatud, veristest võitlustest räsitud ja hoopis vähem maalilise Hiina, kui see, mida riigi praegused külastajad näevad. Müüri lugu edeneb koos Hiina keisririigi ja selle piiripoliitikaga, mille saadus müür ju lõpuks ongi. Autor uurib ka selle hämmastava ehitise inimlikku mõõdet. Ta kirjutab keisritest ja dünastiatest, kes planeerisid ehituse erinevaid järke, inimestest, kes müüri ehitasid, valvasid ja sellel elasid, aga samuti ka miljoneist, kes sellel surid – olgu siis ületöötamise, nälja, külma või võitluste tagajärjel.
„Suure müüri taga” on eepiline jutustus Hiina impeeriumi vallutustest ja kataklüsmidest viimase 3000 aasta jooksul, vältimatu lugemisvara igaühele, kes soovib mõista Hiina minevikku, olevikku ja tulevikku.
Julia Lovell on sündinud 1975. aastal ning õpetab Cambridge’i ülikoolis Hiina ajalugu ja kirjandust. Ta on viibinud pikalt Hiinas ning tõlkinud hiljuti auhindadega pärjatud hiina romaani „Maqiao sõnastik”. Ta kirjutab Hiina-teemalisi artikleid The Guardianile, The Timesile, The Economistile ja teistele mõjukatele väljaannetele.