Mida kanti, millal kanti

Ajaleht Raamat nr 33

Selles raamatus on rõivastuse põhjalik illustreeritud ajalugu antiikajast üheksateistkümnenda sajandini. Teose pildid pärinevad kahest 19. sajandi suurejoonelisest kostüümiajaloo raamatust: August Racinet’ „Le Costume historique” ja Friedrich Hottenrothi „Trachten Haus- Feld- und Kriegsgeräthschaften der Völker alter und neuer Zeit”.

Racinet’ raamat ilmus kõigepealt aastatel 1876–1886 tellijatele mõeldud kahekümne vihikuna ning seejärel 1888. aastal uues trükis kuueköitelise teosena, milles sisaldus 500 tahvlit illustratsioone koos põhjalike kommentaaridega.

Hottenrothi raamat ilmus sariväljaandena aastatel 1884–1891 ning anti hiljem välja ka kaheköitelise raamatuna. Hottenroth joonistas pildid ise ja kuigi temagi kasutas esmaseid allikaid, tugines ta oma kujutistes peamiselt siiski teisestele, muuhulgas Racinet’ töödele.

Rikkalikud illustratsioonid toodud kõigepealt kronoloogiliselt ja siis teemade kaupa, et moehuviline saaks valida, kas soovib jälgida moesuundade või siis üksikute riideesemete ja aksessuaaride muutumist läbi sajandite.

Ühtlasi on neile kahele autoriteedile lisatud tänapäeva kunstiajaloo juhtivate ekspertide arvamused.

Minu ostukorv