Kodune perearst

Ajaleht Raamat nr 34

Praegusel ajal leiab raamatutest, ajakirjadest ja Internetist tervishoiu väga palju infot, kuid samas on seetõttu vahel isegi raskem otsustada, mida õieti peaks uskuma või tegema. Käsiraamat „Perearst. Kodune nõustaja“ ongi selleks koostatud, et aidata orienteeruda enamlevinud terviseprobleemides. Populaarse raamatu on koostanud Briti Meditsiiniühing ning see on kohandatud Eesti oludele.

Selle raamatu teevad eriliseks tabelid, mille abil saab haigusilminguid hõlpsasti analüüsida. Selline lähenemine võimaldab lugejal mõelda sarnaselt arstile, kes püüab määratleda sümptomite põhjuseid. Tabelid juhivad ühe, peamise sümptomi juurest teiste, seostuvate probleemideni ning aitavad tuvastada võimaliku algpõhjuse. Kui tõenäoline põhjus leitud, pakub raamat nõuandeid, kuidas ennast ise aidata, või soovitab pöörduda arsti poole.

Raamat on jagatud kolme ossa: eraldi on esile tõstetud laste, meeste ja naiste tervisemured. Tutvustatakse võimalikke koduseid eneseabivõtteid ja käsimüügiravimeid, kui aga arstiabi nõutamine on vältimatu, saab tabelist teada, kui kiire sellega on. Räägitakse sellest, kuidas terve püsida, kirjeldatakse analüüse ja uuringuid, mida perearst võib soovitada ning antakse soovitusi, kuhu Eestis pöörduda spetsiifilisema mure korral.

Minu ostukorv