Ilmumas

Ajaleht Raamat nr 5

Narva vanadel fotodel
Fotosid Narva Muuseumi kogust
Koostanud Svetlana Andrejeva
144 lk
kõva köide


Niinimetatud vana hea Rootsi aja lõpul oli Narva Stockholmi ja Tallinna kõrval üks Rootsi kuningriigi suuremaid ja tähtsamaid kaubalinnu. Lisaks Eestis ainulaadsetele linnakindlustussüsteemidele ning gooti ja renessansi ehitistele kerkis 17. sajandil Narvasse silmapaistev barokkstiilis linnaansambel.
Oluliseks tööstuslinnaks tõusis Narva ka Vene ajal, Narva-Jõesuu kujunes aga mainekaks kauni puitpitsarhitektuuriga kuurortiks. Paraku on Narva asukoht Euroopa–Venemaa piiril osutunud samavõrd hävitavaks kui tulutoovaks. Linna on laastanud korduvad lahingud ning II maailmasõja tagajärjel minetas Narva lõplikult oma ajaloolise näo.
Käesoleva kolmekeelse albumi 132 fotot pärinevad 19. sajandi lõpust ja 20. sajandi algusest ning kutsuvad avastama Narva, aga ka selle alla kuulunud Jaanilinna ja Narva-Jõesuu suurejoonelist ja mitmekesist minevikuilmet.Tervis loodusest
Heino Sõrm
Kujundanud Irina Tammis
240 lk
kõva köide


Selles raamatus ei kirjutata ainult “tunnustatud” ravimtaimedest nagu paiseleht või raudrohi, vaid ka Eesti looduses tundmatutest, kuid see-eest Eesti kodudes hästi tuntud taimedest nagu aaloe, paprika, sidrun, samuti ka teiste meil sagedasti kasutatavate toidu- ja maitsetaimede “ravijavõimeist”.
Et kõik ei ole kasulik igaühele, on eraldi välja toodud haigused, mille puhul ühe või teise ravimtaime kasutamine on vastunäidustatud.
Autor Heino Sõrm on taimedega ravimise vastu huvi tundnud juba varasest noorusest, kuus aastat tagasi hakkas ta oma ravimtaime-teemalisi artikleid saatma ajakirjale Elukiri.
Raamatusse “Tervis loodusest” ongi kogutud Heino Sõrme ajakirjas Elukiri avaldatud taimedega ravimise lood.

Minu ostukorv